“Öğretmenler! Cumhuriyet fikren, bilimsel, fennen, bedenen, kuvvetli ve yüksek sicilli korucular ister. Yeni kuşağı bu nitelik ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir"

 

“Bir milleti çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak tek bir meslek vardır, o da öğretmenliktir.” Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK

Nidanur&Hakan Şanal dünya evine girdi...     Nidanur&Hakan Şanal dünya evine girdi...    

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliği'ni kabul ettiği gün olan ve 1981 yılından bu tarafa kutlanan Öğretmenler Günü, bugün şehrimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Öğretmenler arasındaki mesleki dayanışmayı güçlendirmek, bütün öğretmenlerin Atatürk ilke ve devrimleri, Atatürk'ün eğitim düşüncesi yolunda birlik ve beraberliklerini sürdürmeyi amaçlayan Öğretmenler Günü kutlamalarında Kırşehir'de Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan başkanlığındaki Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, okul müdürleri ve öğretmenler bugün saat 10.30'da Cacabey Meydanı Atatürk Anıtı'na çelenk sunacaklar.

Öğretmenler Günü dolayısıyla Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek kutlama programı ise saat 11.00'de Başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak.  

Programda günün anlam ve önemini belirten protokol konuşmalarının ardından aday öğretmenler ile emekli öğretmenler adına yapılacak konuşmalarla devam edecek. Adaylığı kaldırılan öğretmenler yemin edecek. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasıyla devam edecek Öğretmenler Günü kutlama programı, emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri verilmesi, “Çocuğun Gözünden Öğretmen”' adlı video gösterimi ve Öğretmenler Korusu'nun sunacağı müzik dinletisi ile program sona erecek (HABER: BEYHAN BALLI)