Kırşehir Şehit Aileleri Derneği’nden Şehit Polis Memuru Buket Keleş’e mevlit Kırşehir Şehit Aileleri Derneği’nden Şehit Polis Memuru Buket Keleş’e mevlit

Vali Buhara: “İnsan yetiştiren öğretmenlerimiz hem zor, hem de

kutsal bir görev olan mesleklerini fedakârca yerine getirmektedir”

Milletçe öğretmenlere verdiğimiz değerin ifadesi olarak kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilimizde bir kutlama programı düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan tarafından Cacabey Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na Çelenk sunulmasının ardından Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde program düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan Vali H. Mete Buhara, “İnsan yetiştiren öğretmenlerimiz hem zor, hem de kutsal bir görev olan mesleklerini fedakârca yerine getirmektedir. İyi bir insan, vatansever, faydalı bir birey yetiştirebilirsek, esasında en büyük eseri ortaya koymuş oluruz. Öğrencilerimizi ne kadar iyi bir şekilde yetiştirip geleceğe en iyi şekilde hazırlarsak, onları çevreye ve topluma duyarlı vatandaşlar olarak yetiştirir ve bir kişilik kazandırabilirsek çok önemli bir kazanç elde etmiş oluruz. Öğretmenlerimiz de öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda eğitim vermeli, onların kendilerini geliştirmesine yardımcı olmalıdır. Bu vesileyle, emekli öğretmenlerimize toplumumuz adına teşekkür ediyor, mesleğe yeni başlayan gençlerimize de hayırlı yolculuklar diliyorum. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, memleketimizin ve milletimizin kalkınmasında emeği olanlara şükranlarımızı sunuyor, görevi başında şehit olan ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.  Ülkemizin her bir köşesinde, eğitim ve öğretime adanmış neferler olarak yarınlarımızın inşası için fedakârca görevlerini yürüten, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize rehberlik eden bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ın da konuşmasının ardından aday ve emekli öğretmenler adına konuşmalar yapılan programda adaylığı kaldırılan öğretmenlerin Yemin Merasimi gerçekleştirildi.

Şiir okunması, emekli öğretmenlere Vali Buhara tarafından “Hizmet Şeref  Belgeleri”nin verilmesi ve “Çocuğun Gözünden Öğretmen” adlı videonun izlenilmesi ile devam eden 24 Kasım Öğretmenler Günü programı öğretmenler korosunun seslendirdiği müzik dinletisi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)