Çocuklarımıza masa tenisi sayesinde sağlıklı yaşam ve düzenli spor yapma alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan, öğrencilerimize masa tenisini sevdirecek “Uçan Raketler Projesi” kapsamında okullarımıza masa tenisi masası ve malzemelerinin dağıtımı gerçekleştirildi.

Uçan Raketler Projesinin Kındam Spor Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısı ve temsili masa tenisi masası dağıtım programında konuşan Vali H. Mete Buhara, “Bugün okullarımızda masa tenisi sporunda yeni bir başlangıç yapacak olan proje kapsamında Masa Tenisi Federasyonu ile Hitit Bilgisayar öncülüğünde masa tenisi sporu malzemelerinin dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Projenin hayata geçmesi ile birlikte, spora yatkınlığıyla, sporcu dostu olmasıyla bilinen Kırşehir ilimiz, masa tenisiyle de tanınan illerden birisi olacaktır. Masa tenisinde ulusal ve uluslararası çaplarda başarılı sporcular çıkaracağımıza inanıyorum. Öğrencilerimiz, masa tenisi sayesinde okullardaki boş zamanlarını sporla geçirecekler. Çocuklarımıza yönelik yapılan yatırımlar geleceğimize yapılan yatırımlardır. Projenin öncülerinden ve bugün bizlerle olan Masa Tenisi Federasyonu Başkanımız ile Hitit Bilgisayar yöneticilerine teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Dr. Oktay Çimen de konuşmasında, “Geleceğin olimpiyat sporcularının yetiştirilmesi konusunda eğitimcilerimize güveniyoruz. Masa tenisi masası ve malzeme dağıtmakla kalmayıp, akabinde bu işlerin takipçisi olarak Kırşehir’den başarılı sporcuların çıkmasında çocuklarımıza öncülük edeceğiz. Bu sosyal sorumluluk projesi sayesinde, geleceğimiz olan gençlerimize sporu sevdirerek onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefliyoruz.” dedi.

Hitit Bilgisayar Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç da konuşmasında, bugün dağıtılan malzemelerin öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ederek teşekkür etti.

Program, Yukarı Homurlu İlkokulu’na temsili masa tenisi ve malzemelerinin teslim edilmesi, ardından Vali Buhara, Masa Tenisi Federasyonu Başkanı ve beraberindekilerin öğrencilerimizle birlikte masa tenisi oynaması ile devam etti. (HABER MERKEZİ)

Kırşehirspor’un zor sınavı! Kırşehirspor’un zor sınavı!