Milletvekili Erkan’ın talebiyle bir okulumuz daha proje okul oldu Milletvekili Erkan’ın talebiyle bir okulumuz daha proje okul oldu

Kırşehir Belediyesi’nin bazı birimleri Kırşehir’deki öğrencilere açıldı. Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu öğrencilerin meraklarını gidermek amacıyla bazı birimleri gezerek bu birimlerin çalışmaları hakkında bilgiler verilmesini sağladı.

İlk olarak Kırşehir Belediyesi su arıtımından tüketimine kadar yapılan çalışmaları ilkokul öğrencilerine Atık Su Arıtma Tesisinde anlatarak, hem farkındalık yaratıyor hem de çevre bilincinin gelişmesine katkı sunuyor.

Öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte Atık Su Arıtma Tesisini ziyaret ederek çevre yönetimi ve içme suyunun hazırlanması konusunda önemli bilgiler edindiler.

Ziyaret sırasında öğrenciler, atık yönetimi ve suyun doğru kullanımı konularında bilgilendirildi ve çevre koruma ile sürdürülebilirlik ilkeleri hakkında da farkındalık kazandılar. Gelen öğrencilere geri dönüşümün önemi ve su kaynaklarının korunması konularında da bilgilendirme yapıldı.

Bu ziyaretlerde öğrenciler, tesislerin teknik detaylarını yakından görme ve çevre konularında bilinçlenme fırsatı da yakalamış oluyorlar.

Atık Su Arıtma Tesisini ziyaret eden öğrenciler daha sonra da İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi edindiler. (HABER MERKEZİ)

Editör: Ayhan Ceylan