Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil:

Kırşehir'de görev yapan öğretmenler dikkat!.. Kırşehir'de görev yapan öğretmenler dikkat!..

"Öğrenciler üniversitenin varlık sebebidir"

 

         Bir üniversitenin asli unsurları öğrencilerdir.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi çalışmalarında her zaman odak noktasına öğrencileri koyarak onların akademik ve sosyal gelişimlerini önceleyen politikalar izliyor.

Bu politikalardan bir tanesini de yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte Ahi Evran Üniversitesine yeni kayıt yaptıran öğrencilerin eğitim, barınma, ulaşım, fakülte-meslek yüksekokulu gibi eğitim görecekleri alanlar ile ihtiyaçları hakkında bilgilendirme yapılmaları oluşturuyor.

Tam bu noktada "KAEÜ Öğrenci Danışma Noktası" üniversite personeli ve gönüllü öğrenciler vasıtasıyla öğrencileri bilgilendirmekte, sorularını cevaplandırmakta ve gerekli yönlendirmeleri yapıyor.

Bu kapsamda Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’de danışma noktasını ziyaret ederek öğrencilerle hasbihal etti, sorunlarını dinledi, çözüm önerilerini konuştu.

         2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının tüm öğrenciler için hayırlara vesile olmasını dileyen Rektör Karahocagil, öğrencilerle sohbet ederek Ahiler diyarı Kırşehir’e ve adında Ahi Evran-ı Veli’nin  adını taşıyan Ahi Evran Üniversitesine "Hoş Geldiniz" dedi.

Öğrencilerle sohbet eden Karahocagil şu mesajları verdi:

"Öğrencilerimiz üniversitenin varlık sebebidir. Varlık sebebimiz olan sizleri çok seviyor ve çok kıymet veriyoruz, öncelliğimiz her zaman sizsiniz. Farklı memleketlerden geldiniz alışma süreciniz var, bu süreçte sizlere tüm olanaklarımızla yardımcı olacağız inşallah. Akademik gelişiminiz bizler için önemli, bunun yanı sıra daha fazla öğrenci merkezli bir kampüs oluşturma amacımız da var. Tüm düzenlemelerde sizleri merkeze aldığımızdan emin olabilirsiniz. Yeni eğitim-öğretim yılı tekrar hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

         Öğrencilerle bir araya gelinen ziyarette Rektör Karahocagil’e Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş ve Prof. Dr. Musa Özata ile Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin İlter eşlik etti.  (HABER MERKEZİ)