GILLETTE ve Milliyet ortaklığıyla gerçekleştirilen ve bu yıl 70.'si düzenlenen Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Volkswagen Arena'da gerçekleştirilen ödül törenine Türkiye Futbol Federasyonu'nu temsilen katılan heyette Başkan Mehmet Büyükekşi'nin yanı sıra Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Kurumsal İletişim, Gençlik ve Futbol Geliştirme Programları, Tesisler ve Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Kalyoncu, İcra Kurulu Üyesi, Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez ile Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Erdem de yer aldı.

BAŞKAN BÜYÜKEKŞİ: "MARİFET İLTİFATA TABİİDİR"

Törenin öncesinde açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, "70 yıldır sürekli kurumsal ve ciddi bir şekilde bu organizasyonu yapan Milliyet ailesini tebrik ederim. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri, Türkiye'nin en değerli organizasyonlarından birisi. Marifet iltifata tabiidir; ödül alan sporcularımızı ve spor insanlarını tebrik ederim." şeklinde konuştu.

2023 YILINDA SPORUN EN İYİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Dünya spor tarihinin en uzun soluklu spor ödülleri olma niteliğini taşıyan Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri'nin 2023 yılı için düzenlenen töreninde, gösterdikleri performanslarla "Sporun En İyileri" olmaya hak kazanan isimler ödüllendirildi.

DANİELE SANTARELLİ'YE ÖDÜLÜNÜ BAŞKAN BÜYÜKEKŞİ VERDİ

Törende "Yılın Antrenörü" seçilen A Millî Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli'ye ödülünü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi takdim etti. Başkan Büyükekşi, geride bıraktığımız senede 3,5 aylık süreye FIVB Milletler Ligi ve CEV Avrupa Şampiyonası kupalarının yanı sıra 2024 Paris Olimpiyat Oyunları vizesini de sığdıran A Millî Kadın Voleybol Takımı'nın ortaya koyduğu üst düzey performans ve ülkemize yaşattığı büyük gururdan ötürü Santarelli'yi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

BAŞKAN BÜYÜKEKŞİ: "HEPİNİZDEN A MİLLÎ FUTBOL TAKIMIMIZI YÜREKTEN DESTEKLEMENİZİ RİCA EDİYORUM"

Daniele Santarelli'ye ödülünü vermeden önce bir konuşma yapan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Sayın bakanlarım, değerli konuklar, hepinize iyi akşamlar diliyorum, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Özellikle antrenörlerimizin hepsi de birbirinden başarılı. Bizim de Türkiye Futbol Federasyonu olarak bu yıl çok önemli bir yılımız; çünkü 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na bir ay kaldı. Bu bir aylık süre zarfında son derece iyi hazırlanıyoruz, başta hocamız Montella olmak üzere. Hepinizden A Millî Futbol Takımımızı yürekten desteklemenizi rica ediyorum. Ayrıca bu güzel organizasyonun 70. yılında Demirören ailesi başta olmak üzere Gillette ve Milliyet grubunu kutluyorum. Böyle güzel bir organizasyonda bizleri buraya davet ettikleri için de saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

MİLLÎ FUTBOLCULARIMIZ ARDA GÜLER VE SEMİH KILIÇSOY'A ÖDÜL

A Millî Takımımızın ve Fenerbahçe'den sezon başında transfer olduğu Real Madrid'in genç futbolcusu Arda Güler, gecenin ilk ödülünü alan isim oldu. Tarihinde ilk kez eleme grubunu lider bitirerek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan A Millî Takımımızda ve mevcut sezonu LaLiga şampiyonluğuyla taçlandıran Real Madrid'deki performansıyla adından söz ettirmeyi başaran Arda Güler, "Yılın Çıkış Yapan Sporcusu" ödülünün sahibi oldu.

BÖYLE BİR SPOR SALONU KIRŞEHİR’E YAKIŞIYOR MU? BÖYLE BİR SPOR SALONU KIRŞEHİR’E YAKIŞIYOR MU?

Millî Takımımızın ve Beşiktaş'ın genç futbolcusu Semih Kılıçsoy da ödül alanlar listesine adını yazdırdı. Biri 2025 UEFA Avrupa U21 Şampiyonası Elemeleri müsabakası, biri de hazırlık maçı olmak üzere Ümit Millî Takımımızın formasıyla çıktığı 2 maçta 2 kez rakip fileleri havalandıran ve Beşiktaş formasıyla mevcut sezonda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine toplayan Semih Kılıçsoy, "Altınyıldız Classics" ödülüne layık görüldü.

NECLA GÜNGÖR KIRAGASI DA ÖDÜL ALDI

Kadın A Millî Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası da törende ödül alan isimler arasında yer aldı. UEFA Uluslar C Ligi 2. Grup'ta 6'da 6 yaparak 18 tam puanla UEFA Uluslar B Ligi'ne yükselen Kadın A Millî Takımımızda teknik direktör Necla Güngör Kıragası, "Yılın En Temiz Hareketi" ödülüne layık görüldü.

70. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri'nin sahipleri şöyle:

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu Ödülü: Arda Güler

Yılın Takımı Ödülü: A Millî Kadın Voleybol Takımı

Yılın En Temiz Hareketi Ödülü: Necla Güngör Kıragası

Namık Sevik Ödülü: Gürcan Bilgiç

Yılın Kayak Sporcusu Ödülü: Rıfat Hamza Taş

Yılın Paralimpik - Engelli Sporcusu / Takımı Ödülü: Golbol Kadın Millî Takımı

Yılın İz Bırakan Sporcusu Ödülü: Aysu Türkoğlu

Yılın Antrenörü Ödülü: Daniele Santarelli

Altınyıldız Classics Ödülü: Semih Kılıçsoy

EuroLeague Ödülü: Fenerbahçe Basketbol Şubesi

Yılın Kadın Sporcusu Ödülü: Buse Naz Çakıroğlu

Erdoğan Demirören Büyük Ödülü: Türkiye Bisiklet Federasyonu

Yılın Futbolcusu Ödülü: Mauro Icardi

Yılın Sporcusu Ödülü: Melissa Vargas

(HABER MERKEZİ)