Memur-Sen Kırşehir İl Başkanı Fatih Mehmet Yavuz:

 

“Nevruz Bahardır, barış ve kardeşliktir!”

Memur-Sen Kırşehir İl Başkanı Fatih Mehmet Yavuz, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bu yıl Nevruz’u hüzünle karşıladıklarını, asrın felaketini yaşayarak 11 ilimizde büyük yıkıma yol açan Kahramanmaraş merkezli depremlerini sel felaketinin izlediğini belirten Başkan Fatih Mehmet Yavuz, yayınladığı Nevruz Bayramı mesajında şunları ifade etti:

“Nevruz, bahara davetiyedir. Bahar bayramıdır. Tabiatın yenilenmesini ve canlanmasını müjdeler. Tohumun toprağa düşmesi, filizlenmesi, tomurcuğun patlaması, çiçeğin açmasıdır. Umudun yeşermesidir, umudu yeşertmektir. İnsanların farklılıkları ve değerleriyle bir arada, barış içinde ve umutla yaşaması ve bahara koşmasıdır. Binlerce yıldır dünyanın farklı coğrafyalarında umutla ve büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.

“Birliğe, beraberliğe, umuda, barışa, iyiliklere ve güzelliklere düşman odaklar tarafından bir silah gibi kullanılması Nevruz’un özünü değiştirmez. Çünkü Nevruz, her şeyden önce birlik ve beraberliktir. Barışı ve umudu büyütmek için ayrılıkçı, çatışmacı, nefret yüklü düşmanca söylemlere yüz çevirmeliyiz. Birlikte; etle tırnak gibi olmalı, sevgiyle kucaklaşmalı; bahara, canlanan toprağa kardeşlik tohumlarını ekmeliyiz.

“Ülkemizin karşı karşıya kaldığı deprem ve sel felaketleri, can kayıplarımız, yerini yurdunu kaybeden kardeşlerimizin içinde bulunduğu zor şartlar nedeniyle bu yıl Nevruz’u hüzünle karşılıyoruz. Asrın felaketini yaşadık. 11 ilimizde büyük yıkıma yol açan Kahramanmaraş merkezli depremleri sel felaketi izledi. Felaketlerde on binlerce canımızı kaybettik. Kardeşlerimiz kışın soğuğunda dışarıda kaldı. Kimi başka şehirlere göç etmek zorunda kaldı, kimi de çadır ve konteyner gibi geçici yerlerde hayatlarını devam ettirmeye çalışıyor. Afetzede kardeşlerimiz için devletimiz, aziz milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımızın başlattığı seferberlik hali devam ediyor. Kardeşlerimizin yaralarını sarmak, acılarını dindirmek, onların hayatlarını kolaylaştırmak için en büyük gücümüzün 85 milyonun kardeşliği olduğunu biliyoruz. Acıları kardeşliğin merhemiyle saracak, zorlukları aşacak ve yarınlara baharın umuduyla koşacağız. Büyük Memur-Sen ailesi olarak Nevruz’un, aramızdaki sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmesini, kalıcı hale getirmesini ve kardeşliği acılarımıza merhem kılabilmeyi diliyor, Nevruz bayramınızı tebrik ediyoruz.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)