Kırşehir Belediyesi, Öğretmenler Günü’nde “Ekin Tiyatrosu”nu hemşehrilerimizle buluşturuyor Kırşehir Belediyesi, Öğretmenler Günü’nde “Ekin Tiyatrosu”nu hemşehrilerimizle buluşturuyor

Kırşehirli ünlü saz ve söz ustası, bozkırın tezenesi Neşet Ertaş vefatının 10 yılında Kocaeli’nde de anılacak.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Anadolu Eğitim ve Kültür Platformu İl Dernekleri ile Kocaeli Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği, birlikte bir ortaklaşa düzenlenen Bozkır anısı programı 28 Eylül Çarşamba saat 19.00’da İzmit Kent Meydanı’nda başlayacak.
Kocaeli Kırşehirliler Derneği Kocaeli, Kocaeli Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği, Kocaeli Niğdeliler Derneği, Kocaeli Yozgatlılar Derneği, Kocaeli Çankırılılar Derneği, Kocaeli Tokatlılar Derneği ve Kocaeli Kent Konseyi davetiyeleri dağıtmaya başladılar.
Ana sponsor Kocaeli büyükşehir Belediyesinin getireceği sanatçılar Sevcan Orhan ve Orhan ölmez sahne alacaklar. 
Kocaeli Orta Anadolu Eğitim ve Kültür Platformu İl Başkanı Erhan Bilgiç yaptığı açıklamada, “Neşet Ertaş anısına düzenlenen programımızda emeği geçen başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'a, Kent Konseyine yanımızda olan İl Derneklerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Konsere tüm Kocaeli halkımız davetlidir” dedi. (HABER MERKEZİ)