Kırşehirli dağcılar,"Bozkırın Tezenesi" Neşet Ertaş'ın türkülerine konu olan, çocukluğunda yaşadığı Kaman ilçesindeki Baran Dağı'na zirve tırmanışı gerçekleştirildi.

 Kırşehir Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile  Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği tarafından yürütülen ''Baran Dağları Çağırkan Batı Zirveleri Tırmanışı''na  profesyonel dağcılar katıldı.

Kırşehirli dağcılar, Baran Dağları’na tırmanarak zirvede Türk bayrağı açtı. Dağcılık Federasyonu Kırşehir İl Temsilciliği 4 sporcunun katılımıyla Baran Dağları tırmanışı gerçekleştirildi. Tırmanış öncesi Türkiye Dağcılık Federasyonu Kırşehir İl Temsilcisi Erdal Özbek tarafından sporculara teknik bilgi verildi.

Hazırlıkların tamamlanmasının ardından dağcılar bulutlu ve rüzgârlı bir havada kuru bir zeminde tırmanışına geçti. Baran Dağı olarak bilinen dağ silsilesinin en batısında yer alan bin 607 metre yükseklikteki “Seyir Tepe Zirvesi” Kaman ilçesinin bulunduğu ovadan Hirfanlı Barajı Gölüne kadar geniş bir alanın seyrine imkân tanıyor. Dağcılar güney hattındaki bin 612 metre yükseklikteki “Gergedan Burnu Zirvesi”ne tırmandı.

Kırşehir’de inşaatlarda ciddi yavaşlama Kırşehir’de inşaatlarda ciddi yavaşlama

(HABER: FAHRETTİN TOKER)