Almanya’da yaşayan Türk milyoner memleketi Mucur’da konuştu:

 “Nereden ve nasıl geldiğimi unutmadım!”

Uzun yıllardır Almanya’da gurbetçi olarak yaşayan ve geçtiğimiz Eylül ayında oynadığı lotodan 10 milyon Euro büyük ikramiye kazanan Kürşat Yıldırım, memleketi Mucur’a geldi.

Kırşehir’de ve Mucur’da çeşitli ziyaretler ve yardımlarda bulunan Yıldırım “Mucur Gazetesi”nin sahibi ve gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in ortaklarından Sait Uyar’ı da ziyaret etti.

Almanya’nın Dortmund şehrinde yaşarken oynadığı lotodan büyük ikramiyeyi kazanınca hem Almanya’da, hem Türkiye’nin özellikle baba ocağı Kırşehir’in gündemine oturan Kırşehirli milyoner Dortmund’da bir çelik fabrikasında vinç operatörü olarak çalışırken tarihi büyük ikramiyeyi kazanmış bütün hayatı değişmişti.

Ana yurdu baba ocağı memleketi Kırşehir’e gelmekten duyduğu memnuniyeti belirten Kürşat Yıldırım; “Biz yoksulluğun içinden geldik. Parayı bulunca da bir şey değişmedi. Değişen şey kıyafetlerim, arabam, evim… Bizim insanlığımız değişmedi, hiçbir şey de değiştiremez. Nereden geldiğimi ve nasıl geldiğimi unutmadım. Her gün binlerce mesaj geliyor, hemşehrilerim yardım ve destek istiyor. Gönül ister ki herkese yardım edeyim ama herkese ve her şeye yetişemiyorum. Elimden geldiğince ihtiyaç sahiplerine yardımlarda bulunacağım” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)