Kırşehirspor, galibiyet  parolasıyla hazırlanıyor Kırşehirspor, galibiyet parolasıyla hazırlanıyor

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Uluslararası Bisiklet Birliği'nce (UCI) sınıflandırılan 24-27 Ağustos'ta Kayseri, Nevşehir ve Kırşehir'de düzenlenecek ve 4 gün sürecek Etaplı Dağ Bisiklet Yarışı (Anatolia MTB Stage Races) yarın Kırşehir’de başlıyor.

Dünyanın dört bir yanından gelecek amatör ve profesyonel bisikletçilerinin katılacağı yarışa 200 bisikletçi katılım sağlayarak 120 kilometre mesafe pedal çevirecek.

Kırşehir’de start alacak yarışlar öncesi açıklamalarda bulunan Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, “Anadolu Dağ Bisiklet Turu 26 Ağustos Cumartesi günü Kırşehir’de başlıyor. İlk etapları olan Kayseri ve Nevşehir’de start aldı. 26 Ağustos Cumartesi günü Kırşehir’de Cacabey Meydanı’nda startını vererek naturel bir startla şehrimizin Ahi Evran’ı Veli, Cacabey ve Kent Park gibi lokasyonunu tanıtmak amacıyla turlarını atarak Kaman Japon Bahçesi’nde sonuçlanacak şekliyle Cumartesi günü saat 10.00’da startını vermiş olacağız. Aynı gün 12.30 gibi de Kaman etabının ödül töreni gerçekleştirilecek. 27 Ağustos Pazar günü de Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nda da 4,5 kilometre olimpik parkurda zamana karşı yarışımızı gerçekleştirmiş olacağız. Oradaki parkurun sürekliliği, devamlılığı bu şehir için çok büyük bir kazanım oldu. Özellikle de bu etaba Neşet Ertaş adına Neşet Ertaş Dağ Bisikleti Kupası ismiyle ulusalada yarışmaları açmak suretiyle 120 sporcunun katılımıyla burada güzel bir dağ bisikleti seyircilerinde izleyebileceği adrenalinin yüksek olduğu, herkesin takip edebileceği güzel bir parkur yarışına da ev sahipliği yapmış olacağız. Aynı zamanda anadolu turundan Kaman etabında mücadele edecek sporcularımız, master sporcularımız da bu parkurda aynı şekilde yarışmalarına katılacaklar. Sabah 09.00 itibariyle toplam 4 kategoride Neşet Ertaş Kupası etapları devam ederken 14.30’da da Elit Master Anatolia Turu’nun etabını inşallah başlatmış olacağız. Toplamda bu parkurda da 180 sporcunun ter dökmesini bekliyoruz. Etap etap olduğu için farklılık arz edebiliyor sayılar. Bunların ve tüm Neşet Ertaş Kupası’nın Kayseri-Nevşehir ve Kırşehir etaplarında ve aynı zamanda Aşıkpaşa Tabiat Parkı etabının ödül töreni de tüm bisikletçilerimizin katılımıyla saat 17.00’de Ahi Evran Külliyesi’nde ödül töreni gerçekleştirerek turnuvalarımızın ve yarışmalarımızın sonucunu belirlemiş olacağız. Tüm sporseverleri, Kırşehirlileri yarışmalarımızı takip etmeye davet ediyorum” diye konuştu. (HABER: SALİH HANÇER)