Haftalardır konuşulan ve skoru merakla beklenen maçtan galip çıkan olmadı…

Ne Kaman ne de Yabanlı:2-2

SAHA: İlçe Stadyumu (Kaman)

HAKEMLER: Osman Köksaldı**, Mustafa Sarısakal**, Mustafa Tüter**

GÖZLEMCİ: Turgut Akbaş

YEŞİL KAMANSPOR: İlyas Tekeli**, Umut Tunç**, Tolga Aşıroğlu**, Beytullah Kutlu**, , Alican Keleş**, Batuhan Coşkun*, Berk Coşkun**, Mustafa Polat**, Ömer Andıç**, Oktay Bilaloğlu**, Ahmet Burak**, Yusuf Can Durdu*, Çağrı Arslan*, Ekrem Yıldız*, Metin Kaya*, Muzaffer Kaya*, Gökhan Özken*

YÖNETİCİ: Vehbi Kaya

YABANLISPOR: Ömer Osman Erkal**, Ertuğrul Şimşek***, Ziya Türkyılmaz**, Ferhat Ersan**, Kürşat Yağız**, Mahmut Kaya**, Hacı Koray Korkmaz**, Hüseyin Doğan**, Tuncay Kaya**, Koray Aydın**, Azat Uysal**, Abdulkerin Turan*, Furkan Kara*, Mustafa Güneş*, Abdullah Boz*, Sadık Hüseyin Yıldırım*

ANTRENÖR: Mehmet Yüksel / Tayfur Kaya

GOLLER: Dk.44 Ahmet Burak, Dk.73 p Mustafa Polat (Yeşil Kamanspor), Dk.20 p İsa Han, Dk.63 Hüseyin Doğan (Yabanlıspor)

KIRŞEHİR 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nin 5.haftasında oynanması gereken, elverişsiz hava koşulları sebebiyle ileri bir tarihe ertelenen Yeşil Kamanspor ile Yabanlıspor, hafta sonu Kaman İlçe Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli ve kıran kırana geçen maç karşılıklı atılan gollerle 2-2 sona erdi.

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren iki ekip lider Yeşil Kamanspor ile takipçisi Yabanlıspor karşı karşıya geldi.

Osman Köksaldı, Mustafa Sarısakal, Mustafa Tüter hakem triyosunun birlikte yönettiği maçın 20.dakikasında Yabanlıspor penaltı atışı kazandı. İsa Han’ın penaltıdan attığı golle konuk ekip deplasmanda 1-0 öne geçti.

Mücadelenin 44.dakikasında Yeşil Kamanspor’dan Ahmet Burak skoru 1-1 yaparken, bu golle birlikte her iki ekip soyunma odasına 1-1’lik eşitlikle girdi.

Karşılaşmanın 2.yarısına etkili başlayan Yabanlıspor, 63.dakikada Hüseyin Doğan’ın kafayla attığı golle skoru 2-1 yaparak maçta bir kez daha öne geçti.

73.dakikada bu kez ev sahibi ekip Yeşil Kamanspor penaltı atışı kazandı. Mustafa Polat’ın golüyle skora yine denge geldi: 2-2

Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Yeşil Kamanspor ile Yabanlıspor karşılaşmadan 2-2’lik eşitlikle ayrılarak puanları paylaştı.

Eski futbolcumuz, Muğlaspor da… Eski futbolcumuz, Muğlaspor da…

Bu sonuçla ilk yarının sona ermesinin ardından Yeşil Kamanspor topladığı 19 puanla lider olara tamamlarken, Yabanlıspor ise 17 puanla 2.sırada bitirdi.

(HABER: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü