Memleket Partisi İl Başkanı Gülay Baltalık:

 

"Mutabakat metninizikendi

belediyelerinizde uyguladınız mı?"

Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, altılı masanın ortak politikalar mutabakat metnini açıklamasının ardından bir basın açıklaması yaptı.

"Vatandaş, ekonomik kriz derinliğinde boğulurken gençlerimizin umudu Avrupa ülkeleri olmuşken mülteci cennetine dönen yurdumuzda hala altı benzemezin mutabakat metni iktidarın ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey değildir "diyen Başkan Baltalık yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Hazırlanan ortak mutabakat metni millet ittifakı ortaklığı tarafından yönetilen belediyelerde uygulandı mı?

Seçmenin önünde 20 yıllık AK Parti iktidarı ve sizin yönetemediğiniz belediyeler var. Ortaklığın yaşanmış halini altı lider Kırşehir'de görebilir. Hani üretiyor, halkı yardıma muhtaç halden çıkarıp onların refaha ulaşmasını sağlıyordunuz? Hani sizin seçilmiş belediye başkanlarınız liyakat düzeni kuruyordu?

Kırşehir'de fidan dikimi olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi Kırşehir'de fidan dikimi olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi

"Genel Başkanımız Muharrem İnce'nin dediği gibi 'Bu iktidar yorgun, Erdoğan yorgun gitmeli. Karşıda ise altılı masa var. Onlar da gelmemeli, ürküyorum ve tedirginlik ile izliyorum' sözlerini kamuoyuna hatırlatıyoruz. 20 yılın yorgunu AK Parti 'Yeter Söz Milletin ' söylemiyle vatandaş ve Türk siyaseti ile dalga geçiyor. Yaşadığımız sürecin sorumluları sanki yeni iktidar oluyorlarmış havasıyla vatandaşı ikna turuna çıkıyor. Bizde vatandaş olarak hayretle izliyoruz. Kırşehir'de her sorun çözülmüş gibi kamu da poz veren siyasetçilerimiz acaba sorunlardan da haberdar mı? Vatandaşımıza sadece oy alabilmek adına vaatte bulunanlar, nedense seçimler sonrası kayboluyor. Kırşehir özelinde yaptırdığınız her ankette bizleri ve partimizi görmek istemeyenlere yani seçim manipülasyonu yapanlara sandıkta cevap vereceğiz.

“Memleket Partisinin önünü kesmeye çalışan güruhlar seçim sonuçlarını da şaşkınlık ile izleyecekler. Biz; dürüst, denetlenebilir ve dijital devlet anlayışı isterken aynı zamanda planlı demokratik ekonomi modeli ile de refah ortamını halkımıza sunmak istiyoruz. Şeffaf, kurallı ve hesap verilebilirlik ilkelerini gözeten bir yapı kuracağız.” (HABER MERKEZİ)