“Ticaret Bakanlığı olarak kadın  kooperatiflerinin daima yanındayız” “Ticaret Bakanlığı olarak kadın kooperatiflerinin daima yanındayız”

Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Şube Başkanı Enes Mehmet Polat ve yönetimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

MÜSİAD Kırşehir Başkanı Enes Mehmet Polat ve beraberindeki heyet yeni Rektör Karahocagil’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette taraflar, üniversite-sanayi iş birliği gibi alanlarda yapılabilecek çalışmalar hakkında da görüş alışverişinde bulundular. Bu doğrultuda üniversite öğrencileri için gereken desteği vereceklerini belirten Polat, “Çin atasözünde belirtildiği üzere, bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrası için ağaç dik, yüz yıl sonrayı düşünüyorsun, insan yetiştir. MÜSİAD Kırşehir’in gayesi de Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda hem ekonomik hem de toplumsal bir kalkınmanın sağlanmasıdır. Üniversitemiz de bu doğrultuda kurulduğu günden bu yana Yeni Türkiye’nin Yenilikçi Üniversitesi sloganıyla çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Bu hususta, MÜSİAD Kırşehir ailesi olarak bizler de sektörel bazda üniversitemiz öğrencilerine istihdam ve staj olanakları gibi alanlarda destek sağlayarak geleceğimizin mimarı olan gençlerimizin yanında olacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Gerçekleşen ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Rektör Karahocagil, ziyarete gelen MÜSİAD Kırşehir heyetine teşekkürlerini iletti. Sonrasında ise Başkan Polat ve heyeti yeni Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’e hediye takdim ederek yeni görevinde başarılar diledi. (HABER MERKEZİ)