Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Şube Başkanı Enes Mehmet Polat, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” sebebiyle tebrik mesaj yayımladı.

Kırşehir Belediyesi, Emekçi  Kadınlar Buluşması’na  ev sahipliği yapıyor Kırşehir Belediyesi, Emekçi Kadınlar Buluşması’na ev sahipliği yapıyor

MÜSİAD Kırşehir Başkanı Enes Mehmet Polat, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yayımladığı tebrik mesajında, “Basın mensuplarının, demokrasimizin temel unsurlarından biri olan basın özgürlüğünün ve demokratik değerlerin korunması açısından büyük önem arz ettiğinin” altını çizdi.

Gazetecilik mesleğinin kamusal bir görev olmaktan öte ilkeli bir duruşun da göstergesi olduğunu belirten Başkan Polat, “Gazetecilik, bir meslek olmanın ötesinde bir sorumluluktur. Her gün, vatandaşlarımızın doğru ve tarafsız bilgilere ulaşma hakkını temin etmek için gece gündüz demeden çalışan basın mensuplarımızın özverisi, Türkiye'nin aydınlık yarınlarına katkı sağlamaktadır. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle, siz değerli basın mensuplarına göstermiş olduğunuz özverili çalışmalardan ötürü teşekkür ediyor, özgür ve bağımsız basın geleneğimizin güçlenerek devam etmesini temenni ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.(HABER: İLKNUR ÖNCÜ)