Sosyal medyada sıkça sorgulanan devlet desteğiyle kendi işini kuran Mükerrem Güleç kimdir? Mükerrem Güleç nereli? Mükerrem Güleç neden hapis yattı?

Vatandaşlar tarafından sıkça merak edilen Mükerrem Güleç kimdir? Mükerrem Güleç nereli? Mükerrem Güleç neden hapis yattı? sorularının cevabını sizler için derledik. Peki Mükerrem Güleç kimdir? Mükerrem Güleç nereli? Mükerrem Güleç neden hapis yattı?

MÜKERREM GÜLEÇ KİMDİR?

1972’de Denizli ilinde doğdu. Liseyi bitirdikten sonra 17 yaşında evlendi. Evliliği boyunca bir oğlu dünyaya geldi. 15 yıl sonra eşinden ayrıldı. Butik üzerine kendi işini kurdu. Ticari yönden yaşadığı bir sıkıntı nedeniyle 2009 yılında cezaevine girdi; 2016 yılının Eylül ayında denetimli olarak tahliye oldu.

Refah Sınır Kapısı nerede? Refah Sınır Kapısı nedir? Refah Sınır Kapısı neden açıldı? Refah Sınır Kapısı nerede? Refah Sınır Kapısı nedir? Refah Sınır Kapısı neden açıldı?

Güleç'in hikayesi gerçekten ilham verici. Cezaevindeyken İŞKUR'un topluma kazandırma projesi kapsamında eski hükümlülere yönelik hibe desteği olduğunu öğrenip, tahliye olduktan sonra Girişimcilik Eğitim Sertifikası aldı ve organik solucan gübresi üretimine yönelik bir iş fikri geliştirdi. İŞKUR'un Proje Destek Hibesi ile işini kurdu ve kısa sürede başarılı oldu. Ürettiği organik solucan gübresi sayesinde hem çiftçilere fayda sağladı hem de hayvan yetiştiriciliği yaparak kazancını artırdı. Ayrıca organik sıvı solucan gübresi üretimiyle de işini geliştirdi. Güleç'in azimli çalışması ve girişimcilik ruhu takdire şayan. (HABER MERKEZİ)

Editör: Fahrettin Toker