AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal:

 “MÜJDELER DEVAM EDİYOR”

 Ünsal: “Uygulama Otelimizin en kısa zamanda yapımı tamamlanacak”

“Milli Eğitim Bakanlığı’nın Kırşehir’deki yatırım bütçesini 330 milyon liradan 710 milyon liraya çıkardık”

 

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in Kırşehir ziyaretini değerlendirdi.

Başkan Ünsal, Bakan Özer’in Kırşehir ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, Kırşehir’e bu ziyaretten önemli müjdeler verildiğini açıkladı.

Başkan Ünsal, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:        

“Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer’i şehrimizde ağırladık. Kırşehir eğitimde marka bir şehir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 20 yılda Kırşehir’e devasa yatırımlar yapıldı. ‘Türkiye Yüzyılı’vizyonu hedefleri doğrultusunda şehrimize yatırımlarımız devam edecek. Milli Eğitim Bakanımıza da hem şehrimizi ziyareti hem de verdiği müjdelerden dolayı çok teşekkür ediyorum. 200 yataklı uygulama oteli şehrimiz için önemli bir proje. Bakanımız en kısa zaman da bitirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı yatırım planına alınması talimatını verdi. Uygulama Otelinin yanı sıra 5 yeni anaokulu, 2 yeni ilkokulu, 25 yeni köy yaşam merkezi de Kırşehir’e kazandıracağız.

“Milli Eğitim Bakanlığımız kullanılmayan köy okulu binalarını, köy yaşam merkezleri projesiyle ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane; matematik, doğa, bilim, ve tasarım gibi farklı alanda hizmet veren atölyelerle gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürüyor. Neşet Ertaş ustanın hem adını yaşatmak hem de onun doğduğu köydeki gelenekleri yaşatma adına Kırtıllar Köyü’nde köy yaşam merkezinin açılışını gerçekleştirdik. AK Parti olarak Kırşehir’e 25 yeni köy yaşam merkezi daha yapacağız.

“Milli Eğitim Bakanlığımızın Kırşehir’deki yatırım bütçesi 330 milyon liradan 710 milyon liraya çıkarılmış oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

“2023 seçimlerini zaferle çıkarak Türkiye Yüzyılında eğitimde olduğu gibi her alanda marka şehir olan bir Kırşehir olacak. ” (HABER MERKEZİ)

Kırşehir'de fidan dikimi olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi Kırşehir'de fidan dikimi olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi