Başkan Ekicioğlu’ndan “Muhtarlar Günü” açıklaması:

 “MUHTARLARIMIZ MAHALLENİN VE MAHALLELİNİN SESİDİR…”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

İstanbul Galata Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alım ilanı İstanbul Galata Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alım ilanı

Göreve geldikleri günden bu yana Kırşehir’de, başta muhtarlar olmak üzere STK’larla, üniversiteyle, sendikalarla, derneklerle, kadın ve gençlerin içinde bulundukları dayanışma ağlarıyla ve Kent Konseyi ile sürekli istişare içerisinde bulunarak onların görüş ve önerilerinden de faydalandıklarını belirten Başkan Ekicioğlu, açıklamasında şunları ifade etti:

“Biz Kırşehir Belediyesi olarak, yerel yönetimlerin olmazsa olmazlarından olan Muhtarlarımızı mahallelilerimizle aramızda köprü olmalarından kaynaklı çok önemsiyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana Kırşehir’de, başta muhtarlarımız olmak üzere STK’larla, Üniversiteyle, sendikalarla, derneklerle, kadın ve gençlerimizin içinde bulundukları dayanışma ağlarıyla ve Kent Konseyi ile sürekli istişare içerisinde bulunarak onların görüş ve önerilerinden de faydalanıyoruz. Mahalle ziyaretlerimizi de mutlaka Muhtarlarımızla birlikte yaparak hemşehrilerimizle iletişimde kolaylık sağlıyoruz. Muhtarlıklarımız kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan bir yapı olması bağlamında bizim de Kırşehir Belediyesi olarak çok önemsediğimiz ve birlikte çalıştığımız bir kurumdur. Muhtarlarımız ve Muhtarlık Kurumu olmadan bir kentin yönetim ayağı her zaman eksik kalacaktır. Muhtarlarımız, hemşehrilerimizle yerel yönetimlerimiz arasında adeta bir anahtar ve köprü görevi üstlenmişlerdir. Biz, muhtarlarımızla sadece Muhtarlar Günü’nde değil sürekli buluşuyor ve istişare içerisinde bulunuyoruz. Önümüzdeki süreçte de yapacağımız çalışmalarda muhtarlarımızın görüş ve önerilerini dikkate alacağız. Onlar, yerelde hemşehrilerimizin sesidir. Demokrasi işleyişinde ve kamu idaresinde önemli bir yere sahip olan tüm muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.” (HABER MERKEZİ)