Kırşehir İl Müftülüğü’ne bağlı Hacı Sait-Safiye Akçakaya 4-6 yaş Kur’an Kursunda eğitim gören öğrenciler için “ Yıl Sonu Mezuniyet ve Çiçek Dikimi Programı” düzenlendi.

Program 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Türkiye'nin en büyük orman  yangınlarında zarar gören alanlarda  rehabilitasyon tamamlandı Türkiye'nin en büyük orman yangınlarında zarar gören alanlarda rehabilitasyon tamamlandı

Programa İl Müftüsü Mehmet Yaman, Müftülük personelleri, Kur’an Kursu öğreticileri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan il müftüsü Mehmet Yaman "Diyanet İşleri Başkanlığımızın 2014 yılından itibaren resmi olarak başlatmış olduğu 4-6 yaş Kur’an kurslarımız sayesinde çocuklarımız hem Allah sevgisi, Peygamber sevgisi ile milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmekte ve yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim ile erken yaşta buluşmaktadır. Rabbim bu duygular ile çocuklarımızı yetiştirmeyi cümlemize nasip etsin. Büyük bir emek ve sabır ile bu eğitim öğretim dönemini tamamına erdiren öğrencilerimizi tebrik ediyor, onları yetiştiren öğreticilerimize ve anne-babalara ve bu programa emek veren mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencileri tarafından şiir ve ilahiler okundu.

Daha sonra öğrencilere İl Müftüsü Mehmet Yaman tarafından hediyeler verildi. Öğrenci velilerinin memnuniyetlerini ve teşekkürlerini ifade ettikleri program hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)