Okan Buruk, 2. sezonunda da Galatasaray'ı rekorlarla şampiyonluğa taşıdı Okan Buruk, 2. sezonunda da Galatasaray'ı rekorlarla şampiyonluğa taşıdı

KIRŞEHİR’İN Mucur İlçesi’nde özellikle hafta sonu yapılan spor etkinliklerine öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.

Mucur Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Mucur Spor Salonunda gençlere sportif etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.

Mucur Gençlik ve İlçe Müdürü Emre Aslan’dan alınan bilgiler doğrultusunda, bu eğitimler arasında Spor Bilimleri Fakültesi, Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Askeri Okullar için hazırlık programları, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Spor Okulları, Taekwondo dersleri gibi çeşitli alanlarda kurslar yer alıyor.

Emre Aslan, yaptığı açıklamada, “Mucur Spor Salonu'nda düzenlenen bu eğitimlerin gençlerin hem fiziksel hem de akademik gelişimine katkı sağlıyor. Gençlerin Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan uygulamalı sınavlara bu kurslar sayesinde daha etkin bir şekilde hazırlanıyor. Programlar kapsamında, gençlerin sadece sınavlara hazırlanmakla kalmayıp, aynı zamanda sporun farklı disiplinlerinde uzmanlaşma fırsatı buldukları ifade edildi. Taekwondo gibi spor dallarında verilen eğitimler, öğrencilere disiplin, özgüven ve fiziksel kondisyon gibi önemli kazanımlar sunarken, Spor Bilimleri Fakültesi ve POMEM gibi akademik ve mesleki hazırlık kursları da kariyer hedeflerine ulaşmaları için gerekli bilgi ve becerileri sağlanıyor. Mucur Gençlik Spor İl Müdürlüğü, bu tür eğitimleri destekleyerek gençlerin hem akademik hem de sosyal yönden gelişimine önemli katkılarda bulunmayı hedefliyor. İlçe müdürlüğü, gelecekte de gençlere yönelik eğitim ve spor faaliyetlerini artırarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

(HABER: SALİH HANÇER) 

Editör: İlknur öncü