KIRŞEHİR 1.Amatör Küme futbol Ligi takımlarından Mucurgücüspor, önceki gün Mucur İlçe Stadı’nda alt yapı ve yaz okulları çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Altyapı Antrenörü Serkan Kartal ve yöneticilerden Hasan Dağtekin yönetiminde çalışmalarını sürdüren Mucur ekibi yetenekli gençleri futbol dünyasında söz sahibi yapmak için yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdürüyor.

 Mucurgücüspor’da, futbol eğitiminin yanı sıra beslenme, davranış ve sağlıklı bireylerinde yetiştirilmesi hedeflenirken aileler de çocuklarının futbol dünyasında yer alması için destek veriyor.

Yaz Futbol Okulunda verilen eğitimlerden bahseden antrenör Serkan Kartal yaptığı açıklamada “Burada en küçüğünden başlayarak en büyüğüne kadar eğitim veriyoruz. 10 Temmuz’da başlayan yaz futbol okulumuzda ilk olarak temel pas ile başladık, ayak içi pas, ayak dışı pas ve ayaküstü pas ile başladık. Arkasından top kontrollerine geçtik, ayaküstü, göğüs, diz kontrolleri ile devam ettik. Arkasından driplik top sürme eğitimini vereceğiz, devamında paslaşma duvar pasları ve şuta geçeceğiz. En son da saha alan bilgisi ve maçlarla yazımızı bitireceğiz” dedi.

AMATÖR TAKIMLAR, BİRA ARAYA GELDİ AMATÖR TAKIMLAR, BİRA ARAYA GELDİ

Mucurgücüspor Yaz Futbol okulunda sadece futbol eğitiminin verilmediğini kaydeden antrenör Serkan Kartal, “Burada sadece çocukların futbol eğitimi ile ilgilenmiyoruz. Bunun yanında eğitimleri, beslenmeleri, arkadaşları ile sosyal yaşantıları olsun hepsini takip ediyoruz. Tabi ki burada topluma iyi bir birey kazandırmak için bizim yapmış olduğumuz çalışmalardan birisidir. Burada sadece futbolcu yetiştirmek istemiyoruz, topluma da faydalı insanlar yetiştirmek istiyoruz. Çocuklarımız ayrıca buralara gelerek mutlu oluyor ve eğleniyorlar, bunun yanında arkadaşlık ortamlarını geliştiriyorlar, sosyalleşiyorlar. Biz bunu başarabildiğimiz için mutluyuz” dedi.

(HABER: SALİH HANÇER)