TFF Bölgesel Amatör Ligi’nde kümede kalma mücadelesi veren temsilcimiz Mucurgücüspor’daDeprem sonrası verilen izin sona erdi.

6 Şubat tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki deprem nedeniyle 11 ilde bütün ulusal spor organizasyonlarıyla bütün branş müsabakaları ertelenmesinin ardından, BAL maçlarının kaldığı yerden başlaması için henüz resmi sayfadan bir açıklama gelmezken, ilimizi Bölgesel Amatör Ligi 6’ncı grupta temsil eden Mucurgücüspor, çalışmalara kaldığı yerden devam etti. Kırmızı-yeşilli ekip önceki gün Bağbaşı Tesislerinde yaptığı çalışmayla hazırlıklarını sürdürdü.

Antrenör Sıtkı Zafer Özbek, antrenman öncesi futbolcularla kısa bir toplantı yapıp ülke olarak zor günler geçirdiklerini ve bu zor süreci el birliği ile atlatıp yaralarımızı saracaklarına inandıklarını belirtti.

Futbolcularla yapılan kısa konuşmanın ardından antrenmana geçen Mucurgücüspor ısınma harekerleriyle başlayan idman daha sonra dar alanda kısa paslaşma, taktik ağırlıklı çift kale ardından karın karı ve açma germe hareketleriyle sona erdi.

Mucurgücüspor, çalışmalarına bugün yapacağı antrenmanla devam edecek.

Öte yandan Konfederasyon Yönetim Kurulu, gündemindeki maddeleri görüşmek üzere TASKK Genel Başkanı ve TFF Amatör İşlerden sorumlu İcra Kurulu Üyesi Ali DÜŞMEZ Başkanlığında İstanbul’da toplandı.

FORMA HIRSI TAVAN YAPTI

Bağbaşı sahasında yapılan taktik ağırlıklı çift kale maçında Futbolcular arasındaki paslaşma takım olma ruhundan ziyade futbolcular arasında farklı bir mücadele gözlere çarptı. Saha içerisindeki iyi mücadelede futbolcular arasında forma kapma şansı ve hırs küpü tatlı rekabete oyunu sevk etti. Saha içerisinde Fair-Play göstergesi sergileyen Mucurgücülü futbolcular iyi mücadele ile lig maçlarına hazırlanırken bu müsabakalarda forma şansı bulabilmek için hırslarını da sahaya yansıttılar.

Hazırlıklarını tek idmanla sürdüren Mucurgücüspor’da takımdaki kaynaşma ile birlikte takımda arkadaşlığın yüksek seviyede olması ile birlikte neşeli antrenmanlarla çalışmalarını sürdürüyor. Lig maçlarının hazırlıklarınabaşlayan takımda gençlerde forma savaşı vermesi ise göz doldurdu.

6 Şubat sabaha karşı Kahramanmaraş-Pazarcık ilçesinde 7,7 büyüklüğünde meydana gelen deprem nedeniyle Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Hatay ve Elazığ olmak üzere birçok ilimizde yaşanan yüzyılın afetinde deprem enkazında kaybettiğimiz Konfederasyonumuz Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay ASKF Başkanımız değerli yol arkadaşımız Mehmet Öztürk’ün yeri boş bırakılarak toplantı başta Mehmet Öztürk olmak üzere tüm depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için anma ve dua yapılarak başladı.

Konfederasyon Yönetim Kurulu Olağanüstü Hal ilan edilen 11 ilimiz ile diğer illerde BAL ve yerel liglerin durumlarını görüşerek alınan tavsiye kararlarını TFF Başkanlığına sunulmasına karar verdi.

Ayrıca Konfederasyon olarak deprem bölgelerine yapılacak yardımlar ile konteyner kent kurulması konularının görüşüldüğü toplantı, gündemdeki diğer maddelerin de karara bağlanmasıyla sona erdi.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)