Kırşehir’i bu sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde temsil eden Mucurgücüspor, resmen kaderine terk edildi.

Geçtiğimiz sezon Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’ni zirvede bitirip baraj maçında Yeşil Kamanspor’u yenerek tarihinde ilk defa BAL’da mücadele eden Mucurgücüspor, BAL’a katıldığına katılacağına bin pişman oldu.

Yeşil-kırmızılı ekip Mucur’dan her hangi bir destek görmedi. Başta Mucur Belediyesi olmak üzere, Mıucurlu iş adamlarının sahip çıkmaması takımın bu durumda olmasının en büyük etkenlerinden biri...

Mucurgücüspor, Mucur’da ne taraftar desteği nede maddi açıdan destek görmedi.

KIRŞEHİRSPOR, İLK YARIYI EN İYİ YERDE BİTİRMEK İSTİYOR!.. KIRŞEHİRSPOR, İLK YARIYI EN İYİ YERDE BİTİRMEK İSTİYOR!..

Mucurlu taraftarlar maça ilgi göstermiyor, takım ne yiyor ne içiyor, bir ihtiyacı var mı diye soran yok. Takım birkaç gönüllü futbol sevdalıların üstünden ilerliyor. Tabiki bu ilerleme bir anda emeklemeye döndü. Takım destek görmediği için kaliteli ayakları transfer edemedi. Genç bir takımla ligde mücadele ediliyor.

Bu alınan kötü sonuçların en büyük etkeni hiç şüphesiz SAHİPSİZLİK.

Buradan tüm Mucur halkına, Mucurlu iş adamlarına ve Mucur siyasetçilerine sesleniyoruz. Ligde mücadele eden bir takımınız var. Gelin iş işten geçmeden bu takıma desteğinizi karınca kararınca verin. Bu takım sizin. Mucurgücüspor düşerse, Mucurgücüspor kapatılırsa, Mucur İlçesi kapatılır. Gençler spora yönelemez. Güzide ilçemiz kaderine terk edilir. Kimse Mucur İlçesinin yüzüne bakmaz. Sporun olmadığı yerde o ilçeye yatırım bile gelmez.

Haydi şimdi destek zamanı. Bu takım şu ilçe sizin. Sizde gereken ilgiyi ve sahiplenme duygusunu hissettirin!

(Haber-Yorum: Salih HANÇER)