SAHA: Bağbaşı Sentetik (Kırşehir)

HAKEMLER: Osman Köksaldı*, Mustafa Ay*, Osman Barış Solmaz*

40 ŞEHİRGÜCÜSPOR (U16): Ali Kürkçü*, Arda Coşkuner*, Bilge Çınar Kılıç*, Arda Akkan*, Cebrail Köse*, Mehmet Öztürk*, Ali Akbayır*, Salih Utku Yılmaz*, Burak Dilek*, Arda Recep Yılmaz*, Mert Okatan*, Ömer Aydınoğlu*, Ebubekir Mamık*, Serdar Dağ*, Mustafa Özçiçek*, Celal Yiğit Aslan*, Osman Doruk Yiğit*, Kadirhan Bektaş*, Kayra Aslan*, Ömer Çelik*, Atilla Ertem  

ANTRENÖR: Sercan Uğurlu

MUCURGÜCÜSPOR (U16): Ramazan Kına*, Hüseyin Öztürk*, Ali Ünsal*, Arda Albayrak*, Salih Öcal*, Halim Cebeci*, Muhammed Efe Karakuş*, Muhammed Furkan Torun*, Metehan Yıldırım*, Mehmetcan Turan*, Oğuz Kaan Çalışkan*, Yasin Tolga*, Sefa Yağmur*, Fatih Çelik*, Emin Yılmaz*, Berat Bayır*, Yiğit Gümüş*, Mert Kaplan*

ANTRENÖR: Serkan Kartal

GOLLER: Dk.22 Çınar Kılıç (40 Şehirgücüspor), Dk.40 Mehmet, Dk.79 Salih Öcal (Mucurgücüspor)

U16 Gençler Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi veren Mucurgücüspor ile 40 Şehirgücüspor karşı karşıya geldi. Ligin 5’inci haftasının en önemli ve sonucu merakla beklenen maçını Mucurgücüspor 1-0 geriden gelerek 2-1’lik skorla kazandı ve 5 maçın tamamını kazanarak devreyi yenilgisiniz 15 puanla lider tamamladı.

Cumartesi günü 5’inci haftanın 2’nci karşılaşmasında Mucurgücüspor ile 40 Şehirgücüspor karşı karşıya geldi. 2 No’lu Sentetik Futbol Sahasında oynanan ve

Osman Köksaldı, Mustafa Ay, Osman Barış Solmaz hakem triyosunun yönettiği maçın 22’nci dakikasında Ali Akbayır’ın kullandığı köşe vuruşunda savunmadan ileri çıkan Çınar Kılıç’ın golüyle 40 Şehirgücüspor 1-0 öne geçti.

Golden sonra orta saha mücadelesi şeklinde geçen maçın son dakikasında Mehmet’in uzaktan attığı golle Mucurgücüspor skoru 1-1 yaptı. Karşılaşmanın ilk yarısı 1-1 sona erdi.

Mücadelenin 2’nci yarısı da ilk yarı gibi karşılıklı ataklar şeklinde geçerken, mücadelenin duraklama dakikalarında sahneye çıkan Salih Öcal meşin yuvarlağı 40 Şehirgücüspor ağlarına göndererek skoru 2-1 yaptı.

Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve 5’inci haftanın en önemli ve sonucu merakla beklenen maçında Mucurgücüspor güçlü rakibi 40 Şehirgücüspor’u 1-0 geriden gelerek 2-1 mağlup etti ve 5’te 5 yapıp sezonun ilk yarısını lider olarak tamamladı.

(Haber-Fotoğraflar: Salih HANÇER)