Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bölgesel Amatör Ligi 6’ncı grupta 8’inci hafta Pazar günü oynanan 7 karşılaşmanın ardından sona erdi. Temsilcimiz Mucurgücüspor’un yine kazanamadığı 8’inci haftada Sincan Belediyespor, Osmancık Belediyespor, Yahşihanspor, Yozgat Belediyesi Bozokspor, TalasgücüBelediyespor, SuvermezKapadokyaspor ve Eskil Belediyespor haftayı 3’er puanla kapattı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bölgesel Amatör Ligi’ndeki temsilcimiz Mucurgücüspor, Ligin 8’inci haftasının sona ermesinin ardından henüz galibiyetle tanışamadı.

Yeşil-kırmızılı ekip oynadığı 8 maçta sadece 1 puan alarak şuan ligin son sıraya demir atmış durumda…

MUCUR’DA KÖTÜ GİDİŞE DEVAM:0-3 MUCUR’DA KÖTÜ GİDİŞE DEVAM:0-3

Rakiplerinin kazandığı haftalarda eline geçen fırsatları değerlendiremeyen ve bu 8 haftalık sürede en az 3 maçı kazanacakken bireysel yapılan hatalar ve tecrübesizliğin kurbanı olan Mucurgücüspor, kümede kalma mücadelesinin 6 puan gerisinde yer alıyor.

Kırşehir temsilcisi ligde ilk yarının bitmesine 5 haftada en az 3 maçını kazanması gerekiyor. Aksi halde kümeye düşmenin en başta adayı olur.

Mucurgücüspor, Ligin 9’uncu haftasında 27 Kasım Pazar günü 19 puanla 2’nci sırada yer alan Yozgat Belediyesi Bozokspor ile deplasmanda karşılaşacak.

BAL 6’ncı grupta 8’inci hafta sona erdi. 7 karşılaşmanın oynandığı haftada toplam 19 gol filelerle buluştu. Bu 7 karşılaşmanın 2’sini ev sahibi, 7’sini ise deplasman takımları kazandı.

Ligde bir türlü istikrar yakalayamayan ve galibiyete hasret olan Mucurgücüspor, 8’inci haftada kendi sahasında konuk ettiği Osmancık Belediyespor’a 10 kişi mücadele ettiği maçta 3-1’lik skorla mağlup olarak bu sezonki 7’nci yenilgisini aldı ve 1 puanda kalıp haftayı son sırada tamamladı.

Osmancık Belediyespor ise bu galibiyetin ardından puanını 11 yapıp haftayı 6’ncı sırada tamamladı. Grubun lideri Sincan Belediyespor, Başkent derbisinde karşılaştığı Ankara TKİ’yi tek golle geçerek ligdeki 7’nci galibiyetini alarak puanını da 21 yapıp zirvedeki yerini korudu. Ankara TKİ ise bu mağlubiyetin ardından 12 puanda kalıp haftayı 5’inci sırada tamamladı.

Lider Sincan Belediyespor’un en yakın rakibi olan Yozgat Belediyesi Bozokspordeplasmanda karşılaştığı Develi Belediyespor’u tek golle geçip puanını 19 yapıp haftayı 2’nci sırada tamamladı. Kayseri ekibi Develi Belediyespor ise bu yenilginin ardından ligdeki 3’üncü mağlubiyetini alıp 8’inci haftayı da 7 puanla 12’nci sırada tamamladı.

Grupta mücadele eden bir diğer Kayseri temsilcisi TalasgücüBelediyespor ise sahasında karşılaştığı Kayseri Hacılar Erciyesspor’u 2-1’lik skorla geçerek bu sezon ki 5’inci galibiyetini alıp puanını 18 yapıp haftayı 3’üncü, bu yenilginin ardından 11 puanda kalan Hacılar Erciyesspor ise haftayı 7’nci sırada tamamladı.

Ligde şampiyonluk hedefleyen SuvermezKapadokyaspor ise kendi sahasında Niğde Belediyespor’u 4-0’la geçerek puanını 15 yapıp haftayı 4’üncü sırada tamamladı. Niğde ekibi ise bu yenilgi sonrası 9 puanda kalıp 8’inci haftayı 9’uncu sırada tamamladı.

Zirvenin uzağında kalan Yozgatspor, kendi sahasında konuk ettiği Eskil Belediyespor’a 2-1’lik skorla mağlup oldu. Yozgatspor bu sonucun ardından 10 puanda kalıp 8’inci sıraya kadar geriledi. Aksaray ekibi Eskil Belediyespor ise ligdeki 2’nci galibiyetini alarak puanını 7 yapıp 8’inci haftayı 11’inci sırada tamamladı.

8’inci haftanın son karşılaşmasında alt sıralarda yer alan iki ekip Başkent Şafakspor ile Yahşihanspor karşılaştı. Mücadeleyi deplasman takımı Yahşihanspor kazanarak 3 puanın sahibi oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bölgesel Amatör Ligi 6’ncı grupta mücadeleye 9’uncu haftada oynanacak olan 7 karşılaşmayla devam edilecek. Temsilcimiz Mucurgücüspor, Ligin 9’uncu haftasında deplasmanda Yozgat Belediyesi Bozokspor ile karşı karşıya gelecek.

          8.HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI: Mucurgücüspor-Osmancık Belediyespor: 1-3, Ankara TKİ-Sincan Belediyespor: 0-1, Başkent Şafakspor-Yahşihanspor: 0-3, DeveligücüBelediyespor-Yozgat Belediyesi Bozokspor: 0-1, TalasgücüBelediyespor-Hacılar Erciyesspor: 2-1, SuvermezKapadokyaspor-Niğde Belediyespor: 4-0, Yozgatspor-Eskil Belediyespor: 1-2

9.HAFTANIN MAÇLARI (27 KASIM PAZAR): Yozgat Bld.Bozokspor-Mucurgücüspor, Niğde Bld.Spor-TalasgücüBld.Spor, Osmancık Bld.Spor-Başkent Şafakspor, Eskil Bld.Spor-DeveligücüBld.Spor, Sincan Bld.Spor-Kapadokyaspor, Yahşihanspor-Ankara TKİ, Hacılar Erciyesspor-Yozgatspor. (Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)