Bölgesel Amatör Ligi’nde 2. yarı maçları start aldı

MUCURGÜCÜ, İKİNCİ

YARIYA PUANSIZ BAŞLADI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bölgesel Amatör Ligi’nde 2022-2023 futbol sezonunun 2’nci yarı maçları Pazar günü başladı. BAL 6’ncı grupta ilimizi temsil eden Mucurgücüspor, ligin 2’nci yarısına Suvermez yenilgisiyle başladı.

Zirve hattında yer alan Sincan Belediyespor, haftayı kayıpsız geçerken, şampiyonluk mücadelesi içinde yer alan Talasgücü ise haftayı 2 puan kaybı ile kapattı.

Ligin 14’üncü haftasında Yozgat, Hacılar Erciyesspor, ve Yahşihanspor 3’er puan alıp 2’nci yarıya galibiyetle başladı.

TFF Bölgesel Amatör Ligi 6’ncı grupta 2’nci yarının 14’üncü haftası Pazar günü oynanan 6 maçla başladı. Başkent Şafakspor’un Ligden çekilmesinin ardından Ankara TKİ haftayı 3-0’lık hükmen galibiyetle kapatırken, 6 karşılaşmada toplam 11 gol filelerle buluştu. Bu 6 maçın 3’ünü ev sahibi, 2’sini deplasman takımı kazanırken, 1 karşılaşma ise beraberlikle sonuçlandı.

Ligin ilk yarısında istediği oyunu ve istediği puanları bir türlü alamayan sadece 1 galibiyetle ilk yarıyı bitiren Mucurgücüspor, yeni transferleri ile SuvermezKapadokyaspor karşısına çıkıp 2’nci yarıya galibiyetle başlamak istiyordu. Kırşehir temsilcisi ilk dakikalarda bulduğu golle maça 1-0 önde başlarken, golden sonra istediği futbolu sahaya yansıtamayarak mücadeleyi 3-1 kaybetti ve sezonun 2’nci yarısına mağlubiyetle başladı.

Bu sonucun ardından 4 puanda kalan Mucurgücüspor, haftayı 13’üncü sırada tamamladı. Ligde zirve mücadelesi veren Nevşehir temsilcisi bu soncun ardından puanını 28 yapıp haftayı 4’üncü sırada tamamladı.

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Başkent temsilcisi Sincan Belediyespor, kendi sahasında konuk ettiği Eskil Belediyespor’u tek golle mağlup ederek ligdeki 11’inci galibiyetini alarak puanını 34 yapıp haftayı yine lider kapattı. Aksaray ekibi Eskil Belediyespor bu yenilginin ardından 14’üncü hafta sonunda 17 puanda kalarak 8’inci sırada tamamladı.

Lider Sincan Belediyespor’u adım adım takip eden TalasgücüBelediyespor, Kayseri derbisinde karşılaştığı DeveligücüBelediyespor’la golsüz berabere kalarak zirve yarışında önemli 2 puan kaybı yaşadı. Bu sonucun ardından TalasgücüBelediyespor puanını 32 yapıp haftayı 2’nci sırada tamamlarken, alt sıralarda yer alan DeveligücüBelediyespor ise puanını 15 yaparak 14’üncü haftayı 10’uncu sırada tamamladı.

Başkent Şafakspor’un ligden çekilmesinin ardından Ankara TKİ haftayı 3-0’lık hükmen galibiyetle kapattı. TKİ bu sonucun ardından puanını 30 yapıp haftayı 3’üncü sırada tamamladı.

Yozgat derbisinde gülen taraf 2-0’lık skorla Bozokspor oldu. Ligde zirve mücadelesi veren Bozokspor, Yozgatspor’u 2 golle mağlup edip ligdeki 9’uncu galibiyetini alıp puanını 28 yaparak haftayı 5’inci sırada tamamladı. Ligde hiçbir hedefi kalmayan ve zirvenin uzağında yer alan Yozgatspor ise 16 puanda kalıp 14’üncü haftayı 16 puanla 9’uncu sırada tamamladı.

Ligin orta sıralarında yer alan iki ekip Osmancık Belediyespor ile Hacılar Erciyesspor karşı karşıya geldi. Mücadeleyi konuk ekip Hacılar Erciyesspor 1-0’lık skorla kazanarak puanını 26 yapıp haftayı 6’ncı sırada tamamlarken, 18 puanda kalan Osmancık Belediyespor ise 14’üncü haftayı 7’nci sırada tamamladı.

Metehan, gollerine devam ediyor!.. Metehan, gollerine devam ediyor!..

14’üncü haftanın son karşılaşmasında ise Yahşihanspor ile Niğde Belediyespor karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 2-0’lık skorla kazanan Yahşihanspor ligdeki 3’üncü galibiyetini alıp puanını 11 yapıp haftayı 12’nci sırada, bu yenilgi sonrasında 12 puanda kalan Niğde Belediyespor ise haftayı 11’inci sırada tamamladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadeleye 15’inci haftada oynanacak olan 6 karşılaşmayla devam edilecek. SuvermezKapadokyaspor, Şafakspor’un ligden çekilmesinin ardından 15’inci haftayı maç yapmadan 3-0 hükmen galip kapatırken, temsilcimiz Mucurgücüspor ise Pazar günü deplasmandaTalasgücüBelediyespor’a konuk olacak.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)