TFF Bölgesel Amatör Ligi 6’ncı Grup’ta mücadele eden Mucurgücüspor, kötü gidişe son vermek istiyor. Ekibimiz 9’uncu haftasında şampiyonluk mücadelesi veren Yozgat Belediyesi Bozokspor’ladeplasmanda karşılaşacağı maça galibiyet parolası ile çıkacak.

Yozgat Bozok Stadyumundaki zorlu 90 dakika saat 14.00’te başlayacak maç öncesi bir açıklama yapan Mucurgücüspor Kulübü Başkanı Cahit Gürses, ligde zor günler geçirdiklerini ve bütün zorluklara rağmen, takımına güvendiği ve mutlaka bu ligte kalacaklarına inandığını söyledi.

8 haftada sadece 1 puan toplamının üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Başkan Gürses, “Gerçekten çok üzücü bir durumla karşı karşıyayız. Tarihimizde ilk defa mücadele ettiğimiz BAL’da genç bir kadroya sahibiz. Ligde 19 yaş ortalamasıyla oynuyoruz. Oynadığımız maçlarda aldığımız skorlar hep tecrübesizlikten dolayı oldu. Bu 8 maçlık zorlu maratonda 3 maçı kazanabilirdik. Fakat bu 3 karşılaşma da bireysel yapılan hatalar ve tecrübesizliğimizden dolayı oldu. Artık Ligin devre arasına 5 maç kaldı. Bu 5 maçın 2’si evimizde 3’ü deplasmanda oynayacağız. Özellikle evimizde oynayacağımız maçlarda puan kaybı yaşamak istemiyoruz. Bu hafta Pazar günü gerçekten zorluk derecesi üst düzey bir maça daha çıkacağız. Rakibimiz hem oynadığı futbol, hem de aldığı sonuçlarla şampiyonluğun en güçlü adayı Yozgat Belediyesi Bozokspor olacak. Yozgat deplasmanına puan için gideceğiz. Şartlar ne olursa olsun bu takım sezon sonu ligde kalacak. Bizlere inan ve güvenenleri boşa çıkarmayacağız” ifadelerini kullandı.

8.HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI: Mucurgücüspor-Osmancık Belediyespor: 1-3, Ankara TKİ-Sincan Belediyespor: 0-1, Başkent Şafakspor-Yahşihanspor: 0-3, DeveligücüBelediyespor-Yozgat Belediyesi Bozokspor: 0-1, TalasgücüBelediyespor-Hacılar Erciyesspor: 2-1, SuvermezKapadokyaspor-Niğde Belediyespor: 4-0, Yozgatspor-Eskil Belediyespor: 1-2

KIRŞEHİRSPOR, İLK YARIYI EN İYİ YERDE BİTİRMEK İSTİYOR!.. KIRŞEHİRSPOR, İLK YARIYI EN İYİ YERDE BİTİRMEK İSTİYOR!..

9.HAFTANIN MAÇLARI (27 KASIM PAZAR): Yozgat Bld.Bozokspor-Mucurgücüspor, Niğde Bld.Spor-TalasgücüBld.Spor, Osmancık Bld.Spor-Başkent Şafakspor, Eskil Bld.Spor-DeveligücüBld.Spor, Sincan Bld.Spor-Kapadokyaspor, Yahşihanspor-Ankara TKİ, Hacılar Erciyesspor-Yozgatspor

(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)