Meteoroloji ile Kırşehir Valiliği’nin sıkça uyarılarda bulunduğu yağışlar il genelinde etkili oldu. Zaman zaman görülen dolu ve sağanak yağış, kırsal kesimlerde ve özellikle Mucur'da yerini sel ve su baskınlarına bıraktı.

Kırşehir il genelinde görülen yağmur ekili alanlara ilaç gibi gelirken, bazı bölgelerde aşırı yağışlar seli getirince ve ekili alanlara zarar verdi.

Bu arada altyapı çalışmalarının bir türlü tamamlanmadığı Mucur'da yağan kuvvetli yağış sonrası sel baskınları meydana gelirken, vatandaşlar adeta çileden çıktı.

Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye  hazırlanan öğrencilere büyük destek Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye hazırlanan öğrencilere büyük destek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kırşehir'de yaşanabilecek ani dolu ve sağanak yağışlar noktasında peş peşe uyarılarda bulunmasının ardından kent merkezinde şimşek ve gök gürültüleriyle birlikte sağanak yağış meydana geldi. Kent merkezinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken köy ve ilçelerde durum farklı oldu.

Boztepe, Akpınar, Kaman ve Mucur'da etkili olan dolu ve sağanak yağış ile birlikte tarım arazileri zarar görürken birçok nokta su baskınları ile birlikte göle döndü. Altyapı sorununun yaşandığı Mucur'da yağışı kaldıramayan rögar kapaklarından bile sular fışkırdı.

Gün içinde etkili olan dolu ve sağanak yağıştan en çok nasibini ise Mucur kent merkezi aldı. İlçe merkezinde iş yerleri su baskınları sonucu büyük zarar görürken sokaklar ve caddeler göle döndü. (HABER: FAHRETTİN TOKER)