Mucur Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Basketbol kursuna ilgi her geçen gün devam ediyor. Mucurlu gençler, geleceğin basketbolcuları olabilmek adına yoğun bir çaba halinde…

Kırşehir'in Mucur ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Spor Okulları bünyesinde düzenlenen basketbol antrenmanları, Mucur Spor Salonu'nda minik sporculara büyük bir heyecan ve enerji katıyor.

Kırşehirspor’da belirsizlik sürüyor Kırşehirspor’da belirsizlik sürüyor

Kırşehir'in Mucur ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Spor Okulları bünyesinde düzenlenen basketbol antrenmanları, minik sporculara büyük bir heyecan ve enerji katıyor. Mucur Spor Salonu'nda gerçekleştirilen bu antrenmanlar, alanında uzman antrenörler eşliğinde, çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlıyor.

Mucur Spor Salonu'nda, minik basketbolcuların ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanan parkurlar, çocukların basketbol becerilerini geliştirmeleri için mükemmel bir ortam sunuyor. Parkurlar, çocukların temel basketbol hareketlerini öğrenmelerine, el-göz koordinasyonlarını geliştirmelerine ve takım çalışması becerilerini kazanmalarına yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Basketbola ilginin çok yoğun olduğunu söyleyen Mucurlu antrenörler, “Basketbolda birinci dönem kayıtları bitti. İkinci dönem kayıtları ise yaz aylarında başladı. Mucurlu öğrencilerimiz gerçekten basketbol sporuna büyük ilgi gösteriyor. En çok tercih edilen branșlardan biri basketbol diyebiliriz. Ailelerde genellikle bu sporlara yönlendiriyor çocuklarını. Basketbol derslerimiz Mucur İlçe Spor Salonu’nda yapılıyor. Çocukları spora teşvik etmek için oyunlarla başlıyoruz çalışmalara. Hem eğleniyorlar hem sporu seviyorlar hem de öğrenerek güzel vakit geçiriyorlar. Basketbola başlayan çocukların bu branşla ilgili bilgiye sahip olması gerekmiyor. Biz burada sıfırdan öğretiyoruz. Basketbola 6-7 yaș grubundakiler başlayabilirler ama daha küçük yaș grupları için uygun değil. Basketbol kursumuzda basketbolun temelini öğrettiğimiz gibi, genç kardeşlerimizi de en azından 2 saatliğine de olsa internet bağımlılığından uzak tutmak istiyoruz. İnşallah bu gençlerimizi ileride a takım seviyisinde ki sporcularla birlikte görürüz” dedi.

Muhabir: Fahrettin Toker