Kırşehir Belediyespor Antrenörü Orhan İlerisoy:

 

Kırşehirspor’un rakiplerine ceza yağdı Kırşehirspor’un rakiplerine ceza yağdı

“Moralimizi yüksek tutmak zorundayız”

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1’inci Lig A grubunda mücadele eden temsilcimiz Kırşehir Belediyespor’unantrenörü Orhan İlerisoy, ‘Kırşehir Çiğdem Gazetesi’ Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

İlerisoy, ülke olarak oldukça zor ve sıkıntılı günler geçirdiklerini belirterek, depremde hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle anarken, yaralı olarak kurtulanlara acil şifa diledi.

Deprem felaketinin yaralarını ülke olarak biran evvel sarıp normal hayata geri dönmeleri gerektiğine dikkat çeken yeşil-beyazlı teknik adam, “Kolay bir durum değil. Kendimizi depremzedelerin yerine koyalım. Orada ailesini, yakınlarını, akrabalarını kaybeden nice insanlar var. Onlar için hayata geri dönmek kolay olmayacak. Bizler her daim onların yanında olacağız. Elimizden geldiğince maddi, manevi desteğimizi ve dualarımızı esirgemeyeceğiz. Deprem mağduru illerimiz ve depremzede vatandaşlarımız ancak böyle ayağa kalkar. Bu biraz zaman alacak ama bir şekilde yaralarımızı saracağız” dedi.

Böylesi acı bir durum yaşanırken spor faaliyetlerinin şimdilik ikinci planda kalacağına dikkat çeken KırşehirBelediyespor Antrenörü Orhan İlerisoy, “Açıkçası depremin olduğu günden buyana günlerdir hiç tadımız tuzumuz yok. Şu aşamada hentbol ve diğer branşları konuşmak ne kadar doğru olabilir ki. Acılarımız unutulacak gibi değil. Yaralarımızı sarıp, yavaş yavaş toparlanacağız. Bu olaylardan psikolojik yönden herkes çok etkilendi. Herkesin etkilendiği gibi biz hentbol camiası da çok etkilendik. Hala bu psikolojiden kurtulmuş değiliz. Bizler Türk milleti olarak büyük ve güçlüyüz. Acılar paylaşa paylaşa hafifleyecek. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Sözün bittiği yerdeyiz. Konuşurken bile zorlanıyoruz” diye konuştu.

Öte yandan Hentbol Federasyonu maçların hangi gün oynanacağı hakkında henüz resmi olarak açıklama yapmadı.(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)