Hizmetleriyle ve eserleriyle iz bırakan ve unutulmayan

 Mirzaoğlu ve Aksoy’un isimleri Kırşehir’de yaşatılacak…

             Kırşehir Belediye Meclisi son toplantısında aldığı kararla eski Devlet bakanı ve Kırşehir Milletvekili Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu ile 14 ve 15. Dönem Kırşehir Milletvekili olan ve 2015 yılında kaybettiğimiz Mustafa Aksoy’un isimlerinin Kırşehir’de uygun görülecek yerlere verilmesi kararlaştırıldı.

Geçtiğimiz hafta Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu başkanlığında gerçekleştirilen Belediye Meclisi'nde görüşülen maddelerden birisi de Kırşehirli Eski Devlet Bakanı ve Milletvekili Ramazan Mirzaoğlu ile Kırşehir eski Milletvekili Mustafa Aksoy’un isimlerin Kırşehir’de yaşatılması kararı çıktı.

Siyasi görüş ve düşüncesine bakmadan Kırşehir’e hizmet edenlerin isimlerini Kırşehir’de yaşatmayı ilke edinen Başkan Ekicioğlu; “Kırşehir’e hizmet edenleri biz biliyoruz ve yaşatacağız” dedi.

Mirzaoğlu ve Aksoy’un isimlerinin Kırşehir’de uygun görülecek bir caddeye, sokağa ya da bir parka verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Kırşehir’e kazandırdığı eserleriyle, hizmetleriyle iz bırakarak tarihe geçen, Kırşehir ve Çiçekdağı aşığı, CHP’nin gelmiş geçmiş en çalışkan, tuttuğunu koparan, herkesin sevgi ve saygısının kazanan, Kırşehir’in unutulmayan milletvekilleri arasında bulunan ve 2015 yılında 85 yaşında aramızdan ayrılan 14. ve 15. dönem Kırşehir Milletvekili Mustafa Aksoy, milletvekili seçilmeden Çiçekdağı Belediye Başkanlığı yapmıştı.

Uzun yıllar Türk Parlamenterler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü yapan Kırşehir'in efsanevi "Karaoğlan"ı Mustafa Aksoy’un ismi Kırşehir’de yaşatılacak.

Diğer yandan 57. Türkiye Cumhuriyet Hükûmeti’nde 28 Mayıs 1999-18 Kasım 2002 yılları arasında Devlet Bakanı olarak görev yapan, Kırşehir Şeker Fabrikası’nın tamamlanmasını ve özelleştirildiği yıllarda işlerine son verilen 500’den fazla Petlas işçisini kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştiren hemşehrimiz Eski Devlet Bakanı Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu’nun ismi de Kırşehir’de yaşatılacak.

Kırşehir Belediye Meclisi’nden Ramazan Mirzaoğlu ile Mustafa Aksoy’un isminin Kırşehir’de yaşatılma kararı Kırşehir halkınca yerinde bir karar olarak değerlendirildi.

Boğaziçi Üniversitesi lisans programları tanıtım günleri 22 Temmuz'da başlıyor Boğaziçi Üniversitesi lisans programları tanıtım günleri 22 Temmuz'da başlıyor

Muhabir: FAHRETTİN TOKER