İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, ilçe millî eğitim müdürleri toplantısı öncesinde Mucur Kaymakamı Osman Şahin'i makamında ziyaret etti. 

362 gazete için uyum süresi sona eriyor 362 gazete için uyum süresi sona eriyor

Ziyaretin ardından İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan'ın başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürleri katılımıyla Mucur’da yapıldı.

Toplantıda; 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı 1. dönem faaliyetlerinin değerlendirilmesi ve 2. döneme hazırlık çalışmaları, okul öncesi ve taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere yönelik ücretsiz yemek uygulaması, okul öncesi okullaşma oranının artırılması çalışmaları, mesleki eğitim ve çıraklığın geliştirilmesi, meslek liseleri ve mesleki eğitim merkezlerinin patent, marka, tescil vb. iş ve işlemleri, Ortaöğretimde 10.000 Okul-LİSEDEYİZ (Lisede Yenileme İyileştirme Zamanı) Projesi, halk eğitimi merkezlerince "Her Zaman, Her Yerde, Herkese Eğitim", "Özel Yürekler" halk eğitimi merkezleri, aile okulu projesi, köy yaşam merkezleri, Kırşehir Akademik Gelişimi Destekleme Projesi, okul temelli mesleki gelişimin takip edilmesi, bağımlılıkla mücadele çalışmaları, CİMER ve MEBİM sistemlerinin günlük olarak takibinin yapılması ile ilimiz eğitimini ilgilendiren genel konularda değerlendirme toplantısı yaptı. (HABER MERKEZİ)