Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, ilçe millî eğitim müdürleri ve Kaman İlçesinde bulunan okul ve kurum müdürleri ile toplantı yapmak üzere Kaman ilçesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

İl Müdürü Metin Alpaslan, ilçe millî eğitim müdürleri toplantısı öncesinde Kaman Kaymakamı Mehmet Usta'yı makamında ziyaret etti. Daha sonra Kaman Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda ilçedeki tüm okul/kurum müdürleri ile toplantı yapan İl Millî Eğitim Müdürü Alpaslan, Kaman’daki eğitim-öğretim faaliyetleri ve okullarımızın genel durumları hakkında okul yöneticilerinden bilgiler aldı.

İlçe millî eğitim müdürleri ile Fatma Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir araya gelen İl Müdürümüz, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı faaliyetleri, okul öncesi okullaşma oranının artırılması çalışmaları, okul sporları, yardımcı kaynak kitaplar, okul kütüphanelerinin zenginleştirilmesi ve okuma alışkanlığının kazandırılması çalışmaları,  okul/kurum web siteleri ile sosyal medya hesaplarının aktif olarak kullanımı, mesleki eğitim ve çıraklığın geliştirilmesi, meslek liseleri ve mesleki eğitim merkezlerinin patent, marka, tescil vb. iş ve işlemleri, Kırşehir Akademik Gelişimi Destekleme Projesi konuları ve ilimiz eğitimini ilgilendiren genel konularda değerlendirme toplantısı yaptı.

İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, ilçe millî eğitim müdürleri toplantısının düzenli olarak tüm ilçelerimizde yapıldığını, okul yöneticilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz ile sürekli bir araya gelinerek iyi örnekler ve sorunların yerinde görüldüğünü, tüm okul ve kurumlarımıza İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü desteğin verileceğini belirtti.(HABER MERKEZİ)

ALES gerçekleştirildi ALES gerçekleştirildi