Kırşehir Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Kayra Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Kırşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Kırşehir MEM’de "Kahvemizi içtik, kaydımızı yaptık..." etkinliği sürüyor Kırşehir MEM’de "Kahvemizi içtik, kaydımızı yaptık..." etkinliği sürüyor

3 Aralık 2022 Cumartesi günü gerçekleştirilen ziyarette Müdürlüğü Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürü İdris Efe ve kurum çalışanlarından öğrencilere verilen eğitimler ile ilgili bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, öğrenciler ve ailelerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde yanlarında oldu.

İl Müdürü Alpaslan, özel öğrencilerin aileleri ile yaptığı sohbette; "3 Aralık Dünya Engelliler Günü engelli bireylere yönelik toplumsal farkındalığın artırılarak engellilerimizin hayat standartlarının iyileştirilmesinin hedeflendiği ve engelli hak ve sorumluluklarının hatırlanması açısından da büyük önem arz eden bir gündür. Her sağlıklı bireyin birer engelli adayı olduğu gerçeğiyle hareket ettiğimiz sürece, onlara gereken hassasiyeti gösterebilir ve engelli vatandaşlarımızın hayata bakış açısını daha iyi anlayabiliriz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumumuzda engellilik konusunda farkındalık oluşturması ve engellilerimizin sorunlarının çözümüne katkı sağlaması temennisiyle, tüm engelli vatandaşlarımıza ve siz değerli ailelere en içten sevgi ve saygılarımı sunuyor, İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak sizlerin her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum." dedi. (HABER MERKEZİ)