Akpınar’da İlçe Emniyeti ve Jandarma Personeline Afet farkındalık eğitimi verildi Akpınar’da İlçe Emniyeti ve Jandarma Personeline Afet farkındalık eğitimi verildi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir dizi ziyaret ve açılışlarda bulunmak üzere yarın Kırşehir'e gelecek.

Kırşehir’deki programı saat: 10.30 Kırşehir Valiliği ziyaret etmesiyle başlayacak olan Bakan Özer, Vali H. Mete Buhara’dan brifing aldıktan sonra saat 10.45’te Kırşehir Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenecek Kırşehir İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına başkanlık edecek.

Saat 13.00’te AK Parti İl Başkanlığını, saat 13.45’te MHP İl Başkalığını ziyaret ederek partililerle birlikte bir süre sohbet edecek olan Bakan Özer ardından saat: 15.00’te Akpınar-Kelismailuşağı’ndakiKırtıllar Neşet Ertaş Köy Yaşam Merkezi açılışını yaptıktan sonra Kırşehir’den ayrılacak.

Bu arada AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, şehrimiz Terme Caddesi’nde Kırşehir İl Özel İdaresi imkanları ile bugüne kadar yüzde 33’ü gerçekleşen 100 yatak kapasiteli, içinde Kız Meslek Lisesi İçin Uygulama Oteli ve Restoranı bulunan Yeni Öğretmenevi’nin Milli Eğitim Bakanlığı’na devri için yaptıkları girişimlerin bu ziyaretle gerçekleşeceğine inandıklarını söyledi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)