AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, 31 Mart Pazar günü muhtarlık seçimini kaybederek yazdığı şiirle Türkiye'nin en çok konuşulan ismi Aşağı Homurlu Köyü'nün sakinlerinden Aydın Battal'ı ziyaret ederek moral verdi.

Visa ve Mastercard, ATM ücreti davasında uzlaşmak için 197,5 milyon dolar ödeyecek Visa ve Mastercard, ATM ücreti davasında uzlaşmak için 197,5 milyon dolar ödeyecek

Kırşehir'in Aşağı Homurlu Köyü'nde yaşayan Aydın Battal, 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen mahalli idareler seçimlerinde muhtar adayı olduğu köyünde 4 muhtar adayının yarıştığı seçimde 29 oy alarak sonuncu oldu.

Seçimi kaybetmesinin ardından yazığı sitem dolu şiiri sosyal medya hesabından paylaşan Aydın Battal bir anda sosyal medyanın en çok konuşulan ismi oldu. Yakın akrabalarına ve hemşehrilerine sitem dolu yazdığı şiir ile 86 milyonun sevgisini kazanan Battal, ülke gündemine bomba gibi düştü.

Tüm televizyon kanallarında 1 gün boyunca kendisinden söz ettiren Aydın Battal'a ise milyonlarca vatandaştan destek paylaşımları yapıldı.

Sağlık problemlerinden dolayı küçükbaş hayvanlarını satarak muhtarlık için aday olan Battal, kendisiyle birlikte 4 muhtar adayının yarıştığı 31 Mart seçiminde 300 haneli köyde 29 oy alarak sonuncu oldu. Aydın Battal, kendisine akrabalarının da oy vermediğini ve istemediği belirterek sitem dolu yazdığı ve seslendirdiği şiir Türkiye gündemini salladı.

Battal'ın bu sitemli ve üzgün tavırları karşısında AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan ise sessiz kalmayarak moral ziyaretinde bulundu. Ailesiyle bir süre sohbet eden Milletvekili Erkan, Aydın Battal ile gündeme dair karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaretin ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan "Aşağıhomurlu Köyü Muhtar adaylarımızdan Aydın Battal’ı ziyaret ettik. Muhtarlık seçimini kaybeden; sözleri ve samimiyeti ile gönülleri kazanan Aydın Battal’a ev sahipliği için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker