AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, bugün kutlanan 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Emekli komutan, gazetemiz yazarı  Güner’in Ocak Başı Sohbeti 20 Nisan’da Emekli komutan, gazetemiz yazarı Güner’in Ocak Başı Sohbeti 20 Nisan’da

Nevruz’un yalnızca mevsim döngüsünü, baharın başlangıcını, bolluk ve bereketin artışını değil, ataletin, yılgınlığın, korkunun ve umutsuzluğun geride kaldığını sembolize ettiğine dikkat çeken Milletvekili Necmettin Erkan, yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

“Balkanlar, Ortadoğu, Avrasya ve Orta Asya coğrafyalarında milyonlarca kişinin heyecan ile bekleyip coşku ile kutladığı bir Nevruz Bayramına daha ulaşmış bulunuyoruz. Nevruz, yalnızca mevsim döngüsünü, baharın başlangıcını, bolluk ve bereketin artışını değil, ataletin, yılgınlığın, korkunun ve umutsuzluğun geride kaldığını sembolize eder. Nevruz bayramı, maddi ve manevi dirilişin, doğruluş ve atılımın müjdecisidir. Türkiye Yüzyılı’nda dirilişimizin, ayağa kalkışımızın ve dahili ve harici bedhahlar karşısındaki dik duruşumuzun habercisidir. Yeni yüzyıla umutla bakacağımızın göstergesidir. Bu coğrafyada birlik, dirlik, ümit ve kardeşlik demek olan Nevruz bayramının bu anlamı, Cumhuriyetimizi ikinci yüzyılında, Türkiye Yüzyılını idrak ettiğimiz bu tarihi günlerde daha da ayrı bir önem kazanmıştır. Geçmişle gelecek arasında köprü kuran, sevgi ve kaynaşma ortamında milletimizi birbirine yakınlaştıran, barışı ve kardeşlik türkülerinin en yüksek sesle okunduğu bu bayramdan İsrail’in de bir nebze nemalanmasını ve zulümlerine bir an önce son vererek işlediği insanlık suçlarının hesaplarını vermesini de can-ı yürekten diliyorum. Güzel günlerin habercisi olarak kabul edilen, heyecan ve coşkuyla karşıladığımız Nevruz Bayramı’nı barış ve kardeşlik duygularımızı artırmasını diliyor ve başta milletimiz olmak üzere bütün insanlığın bayramını kutluyorum.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)