Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yarın Kırşehir'de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yarın Kırşehir'de

AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, bu gece idrak edeceğimi Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Miraçların  Müslümanlar için manevi bir terfi olduğunu belirten Milletvekili Erkan, yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

“Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in Yüce Allah'ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa'ya oradan da Sidretü'l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade eden Miraç, Hz. Peygamberin şahsında insanlığa sunulmuş ulvi bir yükselişin sembolüdür.

“Miraç, biz Müslümanlar için manevi bir terfidir. Bu bilinçle idrak ettiğimiz Miraç Kandili de diğer kandil geceleri gibi, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güçlenmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı, milletimizin ve tüm İslam âleminin asırlardan bu yana büyük bir coşkuyla idrak ettiği mübarek gecelerden biridir.

“Bugün bizlere düşen, miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir. Birer izzet ve ikram fırsatı olarak bu gün ve gecelerden gerekli dersleri almak, hayatımızı bu manevi fırsatlar üzerinde yoğunlaşarak beslemek gerekir.

“Bu duygu düşüncelerle Mübarek üç aylar içerisinde yer alan Miraç gecemizin milletimizin, İslam aleminin ve insanlığın selametine vesile olmasını yüce Rabb'imden niyaz ediyorum.Ülkemizi yasa boğan 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin yıl dönümünde, yitirdiğimiz canlarımızın üzüntüsünü milletçe yaşadığımız bu günde depremlerde ebediyete irtihal eden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, tedavileri devam eden yaralılarımıza ve aziz milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.” (HABER: FAHRETTİN TOKER)