AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, 234 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda tüm çocukların bayramını kutladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104. Yıldönümünde Meclisin, başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm vatandaşlara daha aydınlık bir gelecek hazırlamak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Milletvekili Necmettin Erkan, yayınlığı bayram mesajında şunları ifade etti:

“Kıymetli Hemşehrilerim, sevgili çocuklar;

“Bugün maziden atiye uzanan şanlı tarihimizin en değerli sembollerinden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, açılışının 104. sene-i devriyesini idrak ediyoruz.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu mutlu günü çocuklara armağan ederek milli irade, millet egemenliği, demokrasi ve özgürlük gibi kavramların çocukların geleceğinde saklı olduğunu tüm dünyaya anlatmak istemiştir. Bu vesile ile tüm yavrularımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten tebrik ediyorum.

“Demokrasimizin en temel yapısı olan ve milletimizin iradesinin kuvvetini temsil eden meclisimiz geçmişte çok zor badireler atlatmıştır. 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında meclisimiz bombalanmış ve Milli Mücadele yıllarından bu yana ikinci kez gazilik şerefine nail olmuştur.

“Bugün, bu kötü günler geride kalmıştır. Kurulduğundan beri memleketin kalkınması ve gelişmesi için atılan tüm adımların öncüsü olan Meclisimiz, başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza daha aydınlık bir gelecek hazırlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

“Ülkemiz, çocuklarımız ve gençlerimizin sergilediği yüksek vatan ve millet şuuru sayesinde yükselecek, demokrasimizin bel kemiği olan Meclisimizin omuzları üstünde Yeni Türkiye Yüzyılı’nda başarıdan başarıya koşacaktır.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin kalkınması için, çocuklarımıza örnek olarak gösterdiği Muasır Medeniyetler Seviyesi, yine çocuklarımız ve gençlerimizin azimli çalışmaları ve Türkiye Yüzyılı Vizyonu ile Türkiye Yüzyılı’nda geçilecek ve artık, örnek olarak gösterilecek ülke Türkiye olacaktır.

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, gazi meclisimiz ve uğruna çok ağır bedeller ödediğimiz demokrasimiz bir kere daha çocuklarımıza emanettir. Çocuklarımızın 1920 ruhunun aynısı olan azmi, kararlılığı, çalışkanlığı, birlik ve beraberliği sayesinde cumhuriyetimizin üçüncü yüz yılına umutla bakıyor, geleceğimizin emin ellerde olduğunu mutlulukla görüyorum.

"Bu vesileyle, Milli Mücadelemizin Mimarı, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile demokrasi ve bağımsızlık yolunda kanlarını döken tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gönülden tebrik ediyorum.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Kırşehir’de yarın sağanak yağış var Kırşehir’de yarın sağanak yağış var