AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, Kırşehir’de sağlık alanında yaşanan sorunlara çözüm arayışları ve vatandaşın sağlık hizmetlerine kolay ulaşabilmesi için çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

2022 yılının Ağustos ayında Türkiye’de pilot 3 ilde başlatılan Aile Diş Hekimliği uygulaması Kırşehir’de de tüm hızıyla devam ederken halkın ağız ve diş sağlığı hizmeti alması konusunda yetersiz kalan diş hastanesine ek hizmet binası yapılacak. Böylelikle vatandaşın diş sağlığı için çevre illere gitmesine gerek kalmayacak.

Kanserle mücadelede erken teşhis ve bilinçli yaklaşım hayati önem taşıyor Kanserle mücadelede erken teşhis ve bilinçli yaklaşım hayati önem taşıyor

Kırşehir Şehit Polis Hayrettin Yılmaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin ek hizmet binasının proje ihalesinin yapıldığını aktaran Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Sağlık yatırımları ile Sağlık sistemimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Kırşehir ve İlçelerimizde görev yapan sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere tüm doktorlarımızın, hemşirelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu ömürler diliyorum” ifalerini kullandı.

Sağlık alanında Kırşehir'de önemli bir merkez olan Kırşehir Şehit Polis Hayrettin Yılmaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine yapılacak olan ek hizmet binası ile vatandaşlar daha kapsamlı hizmet alacak.

Milletvekili Erkan, ayrıca Kırşehir Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinin yeni binasında hizmete girdiğini, Mucur Toplum Sağlığı Merkezi ile Aile Sağlığı Merkezinin ve 112 istasyonunun ihale aşamasında olduğunu bunun yanısıra Kaman Aile Sağlığı Merkezinin ihale aşamasında olduğunu ve son olarak Çiçekdağ Aile Sağlığı Merkezinin ve 112 istasyonunun yapımına başladığını bildirdi.

"İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"

Toplum sağlığını her zaman üst düzeyde tutma gayret gösterdiklerini söyleyen AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, "Sağlık yatırımları ile Sağlık sistemimizi geliştirmeye devam ediyoruz. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla hareket ederek 21 yıldır, hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızla birlikte toplum sağlığını her zaman en üst düzeyde tutmaya gayret ettik. Bugün geldiğimiz noktada Sağlık Bakanlığımızın hayata geçirdiği modern hastaneler ve buralarda çalışan fedakar sağlık çalışanlarımız sayesinde ülkemiz sağlık alanında son derece önemli bir konuma yükselmiştir. Saygıdeğer Sağlık Çalışanları, sahip oldukları bilgi, birim ve deneyimleriyle toplumumuza umut ve şifa dağıtmaktadır. İnsanı yaşatmayı ve sağlıklı bir hayat sürmemizi gaye edinen başta ilimiz Kırşehir'imiz ve çevre ilçelerimizde görev yapan sağlık çalışanlarımız olmak üzere doktorlarımızın, hemşirelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu ömürler diliyorum" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)