2 Haziran Pazar günü iki oturum halinde gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan bir mesaj yayınladı.

Türkiye genelinde Kırşehir ile birlikte 1 milyonun üzerinde adayın yarışacağı sınav, 973 yurt içi sınav merkezinde 3 bin 891 okulda 62 bin 663 salonda gerçekleşecek sınavda öğrencilere başarı dileklerinde bulunan Milletvekili Erkan aynı zamanda velilere de seslendi.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan yayınladığı mesajında; “2 Haziran 2024 Pazar Günü 09:30’da başlayarak iki oturum halinde gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı’na girecek bütün evlatlarımıza başarı dileklerimi iletiyorum.

Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler;

2 Haziran Pazar günü gireceğiniz LGS başta olmak üzere gireceğiniz sınavları en iyi şekilde atlatacağınız noktasında sizlere olan inancımız ve güvenimiz tamdır.

Unutmayın ki sınavlar ömrünüzü şekillendirecek ve hayatınızı tanzim edecek araçlar değildir. Hayatınızı birkaç saatlik bir sınavın sonucu değil, aldığınız aile terbiyesi ve güzel ahlakınız belirleyecektir. Bu gibi sınavlar ise sınavlar sizlere eksiklerinizi görme ve kendinizi daha iyi tanıma imkânı sunan fırsatlardır.

Değerli Veliler;

Gözümüzden dahi sakındığımız evlatlarımızın hayatta başarılı olmaları en çok siz anne ve babaların duasıdır.  Sizlerin bilinçli birer ebeveyn olarak evlatlarımızın, sınav sonucu ne olursa olsun onlardan sevginizi, ilginizi ve desteğinizi esirgemeyeceğinize yürekten inanıyorum.

Bu vesile ile evlatlarımızı en iyi yetiştiren ve nesilleri şekillendiren kıymetli öğretmenlerimize de emek ve özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum.  Allah evlatlarımızı girecekleri her sınavda muvaffak etsin. Allah yar ve yardımcınız olsun” ifadelerini kullandı.

BBP LİDERİ DESTİCİ KIRŞEHİR'E GELİYOR BBP LİDERİ DESTİCİ KIRŞEHİR'E GELİYOR

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker