AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal:

 

“Milletimiz Çanakkale’de bağımsızlığı uğruna her şartta zafere ulaşacağını tüm dünyaya göstermiştir…”

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çanakkale, yedi düvele meydan okuyan, dönemin en modern ordularını dize getiren, tarihin akışını değiştiren; Anadolu’daki Türk varlığına ve mukaddes değerlerimize hasım olanlara karşı kahraman ecdadımızın yazdığı şanlı bir destan olduğunu belirten Başkan Seher Ünsal, yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

“Çanakkale Geçilmez” diyen ruh Kurtuluş Savaşımızın müjdecisi olmuş, milletimizin inancı, azmi ve kararlılığıyla hiçbir engel tanımayacağının, bağımsızlığı uğruna birlik ve beraberlik içinde her şartta zafere ulaşacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir.

“Kardeşliğin, dayanışmanın, muhabbetin, birliğin ve beraberliğin en çarpıcı örneklerinin yaşandığı savaş meydanında, imanımız, inancımız, fedakârlığımız ve bin yıllık medeniyet değerlerimiz milletimizi zafere taşımıştır.

Bizlere düşen görev, atalarımızdan kalan bu onurlu ruhtan ilham alarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır. Atalarımızın torunları olarak, şerefle ve onurla yazılan şanlı tarihimize ilelebet sahip çıkmak, kahramanlık ve fedakârlık timsali şehitlerimizden devraldığımız mirası, vatanına, birlik ve beraberliğine sonsuza kadar sahip çıkacak olan yeni nesillere emanet etmek en büyük görevimizdir.

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, bugün de vatanımız üzerinde oynanmak istenen oyunlara, milletimize yönelik hain planlara bu kararlılıkla karşı çıkıyor, kadını erkeği, genci yaşlısı tüm vatandaşlarımızla omuz omuza aydınlık yarınların inşası için yılmadan çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

“Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)