CHP, 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçim çalışmaları için Millet İttifakı il başkanları ile birlikte sahada seçmenle buluşarak Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek istiyor.

14 Mayıs'ta gerçekleştirilen Genel Seçimlerde Cumhurbaşkanlığı için yarışan Cumhur İttifakının adayı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,5, Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 45, Ata İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan ise yüzde 5,2 oy almış ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2. tura kalmıştı.

Prof. Dr. Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı  İletişim Başkanlığı'na yeniden atandı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na yeniden atandı

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Milletvekili Metin İlhan ve Millet İttifakı İl Başkanları ile birlikte Pazaryeri esnafını, Eski Buğday Pazarı’ndaki esnaf ve hemşehrileri ve tarihi Uzun Çarşı esnafını ziyaret ederek, milletvekili seçiminde verdikleri destek için teşekkürlerimizi sundu.

Kılıçdaroğlu Gönüllüleri ile birlikte pazar esnafına ve hemşehrilerine sıcak çorba ikramında da bulunulurken, Başkan Ekicioğlu ve Millet İttifakı il başkanları, esnafı ve hemşehrilerini ve 28 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde de sandığa giderek oy kullanmaya davet ettiler.

Cumhurbaşkanı yarışında henüz her şeyin bitmediği belirten ve ikinci tur için daha çok çalışmak zorunda olduklarını belirten Kırşehir belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Bizler ülkemize, halkımıza sevdalıyız. Halkımıza, partimize hizmet yolunda yorulmak, yılmak olmaz. 28 Mayıs seçimlerini Kemal Kılıçdaroğlu’nun zaferi ile sonuçlandırmak için gecemizi gündüzüme katarak çalışacağız. Millet İttifakı olarak önceliğimiz Kıılçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne göndermektir. Bu ülkeye güçlendirilmiş parlamenter sistemi getirmekte kararlıyız. Birlikte kazanacağız, birleşe birleşe kazanacağız. Mayıslar bizimdir. Ülkemizde baharın güzelliğini, baharın coşkusunu hep birlikte yaşayacağız” dedi.

14 Mayıs seçimlerinde kendilerine destek veren tüm halka teşekkür eden Başkan Ekicioğlu, şimdi ise tüm seçmenleri 28 Mayıs’ta tekrar göreve davet etti. (HABER MERKEZİ)