SALON: Aşıkpaşa Spor Salonu (Kırşehir)

SAHA HAKEMLERİ: Fatma Öztabur**, Gökhan Çapar**

MASA HAKEMLERİ: Yasin Karatlı**, Doğukan Uyar**

AKADEMİ SPOR KULÜBÜ: Azra Göçer**, Melis**, Ela Gülfil**, Şevval Ünal**, Yurdagül Ay**, Mürvet Yılmaz**, Işıl Altan**, Zehra Kutlu**, Selen Köksal**, Büşra Karataş**

ANTRENÖR: Sait Yılmaz

KIZIKÖZÜSPOR KULÜBÜ: Ceren Atar**, Canan Özdemir**, Ecrin Şanlı**, Elif Pekcan**, Elçin Subaş**, Hatice**, Efsa Doğan**, Öznur Kara**, Nejla Yiğit**, Melisa Kayhan**, Hatice Kuş**, Fadime Metin**, Irmak Er**

ANTRENÖR: Sultan Işık

SETLER: 25-14, 25-15, 15-09 (Kızıközüspor), 25-15, 25,15 (Akademispor)

MAÇ SONUCU: 3-2 Kızıközüspor

KIRŞEHİR Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği ve 6 takımın katıldığı MİDİ Kızlar Voleybol İl şampiyonasında Kızıközüspor final maçında güçlü rakibi Akademispor’u 3-2 yenerek il şampiyonu oldu.

8 Ocak’ta başlayan heyecan fırtınası hafta sonu maçların ardından tamamladı. Ligde şampiyonluk mücadelesi içinde yer alan iki takım Kızıközüspor ile Akademispor karşı karşıya geldi.

Cuma günü Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanan ve Fatma Öztabur ile Gökhan Çapar’ın birlikte yönettiği maçın ilk setini Kızıközüspor 25-14 kazanarak seride durumu 1-0’a getirdi.

Mücadelenin 2.setinde çabuk toparlanan ve oyuna ağırlığını koyan Akademispor, güçlü rakibi karşısında maçı 10 sayı farkla 25-15 alarak skoru 1-1 yaptı.

Beraberliği yakalamanın vermiş olduğu moralle rakibine oranla 3.settede daha istekli bir görüntü çizen ve rakibini hataya zorlayan Akademispor, yine 10 sayı farkla 25-15 alarak maçta 2-1 öne geçti.

Karşılaşmanın 4.setinde başa baş bir mücadele olurken oyunun sonlarına doğru ağırlığını ortaya koyan Kızıközüspor, 25-21 kazanarak maçı uzatma setine götürdü.

Uzatma setinde de rakibini 15-9 mağlup eden ve maçı 3-2 kazanan Kızıközüspor MİDİ Voleybol kızlarda şampiyon olmayı başardı.

MİDİ Kızlar Voleybolda 2.olan Akademispor’a ve şampiyon olan Kızıközüspor’a madalyalarını ve kupaları Kırşehir Voleybol İl Temsilcisi Sait Yılmaz verdi.

Madalya ve kupa törenin ardından dereceye giren takımlar ve sporcular maçların oynandığı Aşıkpaşa Spor Salonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çekindiler.

Şehit Ramazan Karaca finalde: 2-1 Şehit Ramazan Karaca finalde: 2-1

Şampiyon olan Kızıközüspor’lu voleybolcular elde ettikleri şampiyonluk kupasıyla bol bol resim çekinerek o anı ölümsüzleştirdiler.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)