BELEDİYE MECLİSİ PAZARTESİ GÜNÜ TOPLANACAK BELEDİYE MECLİSİ PAZARTESİ GÜNÜ TOPLANACAK

Bir yandan 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçim kapsamında saha çalışmalarını sürdüren MHP, diğer yandan kurultayla ilgili hazırlıklarına devam ediyor.

Kurultay kapsamında ilçe kongrelerini 27 Eylül'de, il kongrelerini ise 18 Kasım'da tamamlayan parti, yerel seçimden 14 gün önce yapacağı kurultayda Genel Başkan ile 75 üyeden oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve 9 üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulunu (MDK) seçecek. Kurultayda ayrıca 25 yedek MYK ve 5 yedek MDK üyesi de seçilecek.

MHP'nin 14. büyük kurultayı 17 Mart Pazar günü Ankara Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.  Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin tek aday olarak katılacağı Büyük Kurultay saat 10.00'da başlayacak. Kurultaya Kırşehir'den MHP İl Başkanı Arif Kılıç ile birlikte merkez ilçe ve tüm ilçe başkanları kurultaya katılarak oy kullanacak.

MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, kurultayın hayırlara vesile olmasını diliyerek Kırşehir'den bir grup partilileriyle birlikte kurultayda yer alacaklarını ifade etti. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)