Akademispor, bu kez yıldız erkeklerde şampiyon oldu Akademispor, bu kez yıldız erkeklerde şampiyon oldu

Merkez Hakem Kurulu (MHK) terfi kurslarının ilk etabı; MHK Başkan ve üyeleri ile Fiziksel Gelişim Ekibi ve Hakem Akademisi eğitimcilerinin katılımıyla 28-30 Aralık 2023 tarihleri arasında TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

MHK Terfi Kursları kapsamında hakem, yardımcı hakem ve gözlemcilere merkezi olarak;

28 Aralık Perşembe günü C Klasmanından, B Klasmanına

29 Aralık Cuma günü B Klasmanından, A Klasmanına

30 Aralık Cumartesi günü A Klasmanından, Süper Lig kadrosuna terfi kursları düzenlendi.

Türkiye çapında merkezi sistemle organize edilen terfi kursları kapsamında;

• Hakem ve yardımcı hakemlere, Fiziksel Gelişim ekibi tarafından kategorilere göre farklı skalalarda atletik testler (Yo-Yo veya Ariet) uygulandı ve vücut yağ yüzdesi ölçümleri yapıldı.

• TFF tarafından belirlenen profesyonel bir şirket tarafından, online olarak İngilizce konuşma seviye tespiti değerlendirmeleri her kategorideki hakem ve yardımcı hakemlere uygulandı.

• Hakem, yardımcı hakem ve gözlemcilere, UEFA kliplerinden seçilen görüntülerle görsel sınavlar ve oyun kuralları test sınavları her kategori için farklı sorularla MHK koordinasyonu ile Hakem Akademisi eğitimcileri tarafından gerçekleştirildi.

• Hakem, yardımcı hakem ve gözlemcilere uygulanan Psikolojik Performans Ölçümünde ise dikkat seviyelerinin ölçülmesine yönelik çalışma Hakem Akademisi tarafından yapıldıktan sonra, sonuçlar MHK’ye aktarıldı.

• Hakem, yardımcı hakem ve gözlemcilere, en son olarak tüm MHK üyelerinin katılımı ile mülakatlar yapıldı.

MHK Terfi Kurslarının ikinci etabı; 10 Ocak 2024’te İl kadrosundan, Bölgesel Lig kadrosuna ve 13-14 Ocak 2024 tarihlerinde ise Bölgesel Lig kadrosundan, C Klasmanı kadrosuna şeklinde devam edecektir.

(HABER MERKEZİ)