MERKEZ Hakem Kurulu (MHK) Ocak ayı eğitim çalışmaları kapsamında 15-16 Ocak 2024 tarihleri arasında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Riva Tesislerinde çeşitli teknik çalışmalar ile gerçekleştirildi.

15 Ocak tarihinde MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu ve MHK üyelerinin yanı sıra, TFF Hakem ve Eğitim Danışmanı Hugh Dallas, TFF Yardımcı Hakem Koçu Tarık Ongun, Hakem Akademisi, Ulusal Eğitimciler, Süper Lig hakemleri, VAR kadrosu canlı olarak, Süper Lig yardımcı hakemleri online olarak eğitim semineri gerçekleşti.

16 Ocak tarihinde MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu ve MHK üyelerinin yanı sıra, Hugh Dallas ve Tarık Ongun'un TFF Orhan Saka seminer salonunda hazır bulunduğu seminerde; Birinci Lig hakemleri ve yardımcı hakemleri ile FIFA kadın hakem ve yardımcı hakemleri online olarak katılım sağlamışlardır.

Ayyıldızspor, set vermedi: 3-0 Ayyıldızspor, set vermedi: 3-0

MHK Başkanı'nın açılış konuşmasından sonraki canlı ve online seanslarda; MHK ve Hugh Dallas'ın birlikte seçtiği güncel UEFA kliplerinden oluşan farklı konu başlıklarındaki sunumlar ve Tarık Ongun'un ofsayt konusundaki sunumu ile seminerler grup çalışmaları ve video test geri bildirimleriyle tamamlandı.

15 Ocak tarihinde VAR Koordinatörü Tolga Özkalfa ve Hugh Dallas; Trendyol Süper Lig maçını stadyumdan izledikten sonra, maçın hakemleri ile maçın analizini yaparak, UEFA standartlarında geri bildirimler sağlandı.

MHK Ocak ayı eğitim çalışmaları 03-14 Ocak 2024 tarihleri arasında TFF VAR Danışmanı Pawel Gil eşliğinde TFF Riva Tesislerinde VAR kadrosundaki hakemlerimize ve VAR olarak görev alabilecek hakemlere Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi konusundaki teorik bilgilendirme, bu sistemle ilgili simulasyon ve offline çalışmaları gerçekleştirilmişti.

Yine MHK Ocak ayı eğitimleri kapsamında; 15-16 Ocak'da Hugh Dallas koordinasyonunda MHK devre arası Süper Lig ve Birinci Lig seminerleri TFF Riva Tesislerinde gerçekleşti.

Bu kapsamda; Hugh Dallas'ın eğitimlerine katılarak eğitim güncellemelerini alan Hakem Akademisi Ulusal Eğitimcileri'nin gerçekleştireceği 19 Ocak tarihindeki Devre Arası MHK Bölgesel Seminerlerine ikinci lig, üçüncü lig, bölgesel hakem ve gözlemcileri online olarak katılacak.

24-25 Ocak tarihlerinde ise online olarak MHK koordinasyonu ile Süper Lig Yardımcı Hakem, Birinci Lig Yardımcı Hakem ve FIFA Kadın Yardımcı Hakemlere yönelik online Yardımcı Hakem Semineri, Tarık Ongun yönetiminde MHK Ocak ayı eğitimleri kapsamında düzenlenecek.

(HABER MERKEZİ)