Kırşehir’in sevilen bürokratlarından İŞKUR İl Müdürü Metin Ülgen Kaya 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerde Milletvekili olmak için görevinden istifa ederek Ak Parti’den aday adaylığını açıkladı.

Kırşehir’de kapısınız çalan hemşehrilerine yaptığı katkı ve güler yüzle herkesin sevgi ve saygısını kazanan Metin Ülgen Kaya, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde AK Parti’den Kırşehir Milletvekilliğini aday adayı olduğunu duyurdu.

Metin Ülgen Kaya, Ak Parti’den milletvekili aday adaylığını 14 Mart Salı sabahı saat 10.00’da Aspava Restoran’da bir basın toplantısıyla açıklayacağını ifade etti.

METİN ÜLGEN KAYA KİMDİR?

1979 yılında Kırşehir de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kırşehir de tamamladı.

Ankara Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesinden lisans mezunu olan Kaya, ardından İşletme Yönetim ve Organizasyon üzerine Yüksek Lisans-Master Programını tamamlayarak, Kamu Personel Rejimi, Devlet Bürokrasisi, Stratejik Yönetim gibi birçok akademik araştırma ve çalışmalara imza attı.

2001 Yılında Ak Partinin kuruluşuyla birlikte Siyasete başlayan, 20 yılı aşkın bir emeği olan ve Partinin ilk üyelerinden Metin Ülgen Kaya, Kurucu Gençlik Kolları İl yönetiminde bir nefer olarak çalışmaya başlamış olup, 2003-2006 yılları arasında Ak Parti Kırşehir Gençlik Kolları İl Başkanı olarak görev yaptı.

2006-2009 Yılları arası T.C Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü (B.H.İ.M) Müşaviri olarak üst düzey bürokraside yerini almış ve birçok kamu kurum ve kuruluşlarında stratejik danışmanlık görevlerini ifa etti.

2010-2016 Yılları arası Kırşehir Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumunda çeşitli kademelerde görev ve yöneticiliklerde bulunduktan sonra 2016 yılında Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevine atandı.

2018 seçimlerinde de AK Parti’den Kırşehir Milletvekili aday adayı olan Metin Ülgen Kaya, 14.05.2023’de yapılacak seçimde yine Ak Parti Kırşehir Milletvekili Aday adayı olmak için görevinden istifa etti.(HABER: İLKNUR ÖNCÜ)