Mesleki Yeterlilik Kurumu, ulusal meslek standartları ve yeterlilikleri hazırlama, personel ölçme-değerlendirme-belgelendirme faaliyetlerini yürütme ve Türkiye Yeterlilik Çerçevesini oluşturma, uygulama görevlerini üstlenmiş vizyoner bir kurum olarak göze çarpıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olan ve meslek standartlarını temel alan kurum bu yönüyle de Ahilik teşkilatının esaslarına dayanıyor.

Ahiliğin temelindeki yamak - çırak - kalfa - usta hiyerarşisinin ve öğretilerinin modern versiyonunun bugün Mesleki Yeterlilik Kurumu’nda uygulandığını anımsatan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, bu sayede meslek elemanlarının bilgi, beceri ve yetkinliğinin ölçülebildiğini ve dahası sertifikalandırıldığını belirtti.

Kırşehir Ticaret Borsası: "Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz" Kırşehir Ticaret Borsası: "Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz"

         Bu çerçevede Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan’ı makamında ziyaret eden Rektör Karahocagil, ulusal meslek standartlarının ve yeterliliklerin hazırlanması, sınav ve belgelendirme faaliyetlerine yönelik yapılabilecek çalışmalar hakkında istişarede bulundu.

İş birliği sayesinde birlikte yapılacak çalışmaların Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine önemli katkılar sunacağına inandığını kaydeden Karahocagil, nazik kabulleri için Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan’a teşekkür etti.

Ziyarette Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek’te eşlik etti. (HABER MERKEZİ)