Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık:

“Mesele kadın olunca neden herkes susuyor”

Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, son zamanlarda artan, geçtiğimiz hafta da ilimizde gerçekleştirilen kadın cinayetine ahi kadınlarının neden sessiz kaldığını sorarak tepki gösterdi.

Başkan Gülay Baltalık yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, kadın için Türk kadını sen yerde sürünmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın der. Fakat geldiğimiz noktada AK Parti Hükümeti ülkeyi ‘kadın mezarlığına’ çevirmiştir.

“Kadınların toplumdaki yeri ve saygınlığı medeniyetin göstergesidir. Kadın örgütlerinin cinayetler, tacizler ve kadına karşı işlenen suçlarda sessiz kalmasının altında eğitimsizlik ve cehaletin yatıyor. Kadın üzerinden siyaset yapılıyorsa sizin siyasetiniz batsın.

“İstanbul sözleşmesine karşı çıkanlar kadın cinayetleri ve tacizler karşısında da sessiz kalıyor.

Cemaat yurtlarında çocukların taciz hatta tecavüze uğramasına kayıtsız kalan bir toplumda insanların kadınlar üzerinden sosyal mecralarda ahkâm kesmesini de anlamıyoruz.  Dünyanın bilinen ilk kadın örgütlenmesini kuran insanların torunları kadınların toplumdaki yerinin ve öneminin farkında olmadan cinayet ve tacizlere sessiz kalarak yeni olayların önüne de kapı aralıyor.”

Memleket Parti'li kadınların kadın örgütlenmelerini önemsediğini söyleyen Baltalık, açıklamasına şöyle devam etti;

"Kadınlarımızın, holdinglerin patronu,  fabrikaların işçisi, hastanede doktor, çay salonlarında garson,  otobüslerde şoför, evde anne ve iyi bir eş olsun istiyorsak onları ataerkil baskı ile yetiştirmemeliyiz. Kadının ekonomik ve toplumsal hayata etkin katılımlarını sağlamak zorundayız.

“Kadının öldürülmesine bugün sessiz kalan siyasetçi, STK başkanı ve sözüm ona kadın dernekleri suspus oldukça bütün sorumlulukları kadın üstlenirken neden kadının canice öldürülmesi ve tacize uğramasına müsaade ediyor!” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)